Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mariola Pasikowska na podium.

Mariola Pasikowska na podium.

Mariola Pasikowska z Żarek wystartowała w sprinterskim dystansie 5 km zajmując 1 miejsce OPEN wśród kobiet, tym samy 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej z czasem 35:02. Ponadto zwyciężczyni została uhonorowana statuetką za najlepszą technikę marszu nordic walking wśród kobiet. Takie sukcesy przyniósł start w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking.

W minioną sobotę (5.09.) w Lubinie odbyły się VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Ich liczni uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach, w różnych kategoriach: wiekowych, drużynowych i rodzinnych. Po raz pierwszy swoje mistrzostwa mieli także lekarze.

- Trasa była bardzo wymagająca, dystans krótki ale za to sprinterski. Tętno na maksymalnym poziomie i endorfiny na mecie. Ogromną przyjemność dał mi start na tym dystansie z Ireną Pakosz - czołową zawodniczką, ultramaratonką,   udało mi się zdobyć 7 sek. przewagi a tym samym wygrać w OPEN 5 km – mówi Mariola Pasikowska.  - Jestem dumna, że zostałam doceniona przez grono sędziowskie i Prezes Polskiego Stowarzyszenia NW Paulinę Rutę jako osobę z najlepszą-prawidłową techniką nordic walking. To dla mnie zaszczyt i motywacja do dalszych treningów i samodoskonalenia się w tej dyscyplinie sportu.

Zawodniczka z Żarek zdradza, że jej przygotowania do zawodów to nie tylko marsze i doskonalenie techniki, ale przede wszystkim szeroko rozumiany fitness, który buduje wydolność i siłę mięśni.

 

07

WRZ

2015

1128

razy

czytano