poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Piknik integracyjny w Zaborzu.

Strona główna » Aktualności » Piknik integracyjny w Zaborzu.

wielkość tekstu:A | A | A

Jest taki dzień raz do roku, który w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym spotykają się rodziny, personel, władze gminy po to, aby wspólnie spędzić czas w ramach Pikniku Integracyjnego. Tak też było w tym roku w ostatnią sobotę sierpnia.

Dopisała pogoda, dopisali goście. Pensjonariusze przygotowali specjalny program artystyczny. Przed publicznością zaprezentowali się Alfreda Majchrzak, Maria Tomzik, Marian Góralczyk i Franciszek Polak. Był również wspólny śpiew wszystkich pensjonariuszy. Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski złożył gratulacje właścicielce zakładu Agnieszce Pękalskiej.

- Cieszę się, że taki obiekt funkcjonuje na terenie Gminy Żarki. Fachowa opieka, piękny budynek, cudowny ogród, w którym dzisiaj możemy wspólnie spędzić czas i rozsądne zarządzanie to wszystko świadczy o marce Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Złota Jesień w Zaborzu – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

Po części oficjalnej zaprezentowały się zespoły: Ostrówiolinki pod kierunkiem Jana Gryzika, KGW Malwy z Poraja pod kierunkiem Mirosława Podlejskiego oraz Klan Sikorskich, czyli Henryk Sikorski wraz z wnuczkiem Piotrem Zamorskim z Żarek.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. ZOL Złota Jesień)

 

czytano: 950 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-09-07 15:00:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7