Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dotacje na rozwój kultury fizycznej dla LKS Zielonych Żarki.

Dotacje na rozwój kultury fizycznej dla LKS Zielonych Żarki.

Z trzech przygotowanych projektów, aż dwa w Ministerstwie Sportu i Turystyki, rozpatrzono pozytywnie. LKS Zieloni Żarki otrzyma dotacje na zakup sprzętu sportowego – 10 tys. zł oraz na zorganizowanie turniejów – 8 940 zł.

LKS Zieloni Żarki jeszcze w ub. roku wspólnie z pracownikami żareckiego magistratu z Gminnego Centrum Informacji przygotował trzy wnioski do konkursu w ministerstwie. - Procedura podziału pieniędzy jest dosyć długa i kilka miesięcy czekaliśmy na rozstrzygnięcie – informuje Jakub Grabowski, prezes LKS Zieloni Żarki. – Ostatecznie dotacje przyznano 182 podmiotom z całego kraju, w tym dwa projekty są z Żarek.

Pozyskane pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zostaną wydatkowane na zorganizowanie imprez sportowych oraz zakupy sprzętu potrzebnego dla działalności klubu.

Warto dodać, iż LKS Zieloni Żarki jest jednym z najbardziej aktywnych podmiotów w pozyskiwaniu pieniędzy.
- Szukamy możliwości dofinansowania w różnego rodzaju konkursach. Mamy status organizacji pozarządowej, a więc otwartą drogę do korzystania z funduszy zewnętrznych – przekonuje Piotr Wysocki, kierownik Klubu LKS Zieloni Żarki.

Raport o aktywności podmiotów z gminy Żarki w zakresie pozyskiwania pieniędzy w 2007 roku w załączniku.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

21

KWI

2008

1183

razy

czytano