Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Ruszyły prace nad albumem Dawne Żarki

Ruszyły prace nad albumem Dawne Żarki

Centrum Rozwoju Lokalnego, wraz z Gminą Żarki, rozpoczęło pracę nad albumem fotograficznym zawierającym dawne fotografie gminy Żarki. Każdy z Was może pomóc w jego wydaniu! Wystarczy przynieść do urzędu archiwalne zdjęcia

Album „Dawne Żarki” będzie wyjątkowym wydawnictwem, w którym znajdą się setki fotografii, dokumentujących historię miasta Żarki i jego okolic od początku XX wieku, aż do jego schyłku. Każda fotografia zostanie opatrzona podpisami, w języku polskim i angielskim, które pozwolą zidentyfikować uwiecznione wydarzenia i zrozumieć ich kontekst historyczny.

- W chwili obecnej jesteśmy na etapie poszukiwania dawnych zdjęć ilustrujących wygląd miasta, ważne wydarzenia oraz życie codzienne mieszkańców gminy Żarki. - Cześć zbiorów już skompletowaliśmy, jednak wciąż liczymy na wyjątkowe kadry i materiały  – mówi Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

Jeśli jesteś w posiadaniu starych zdjęć z terenu gminy Żarki i chcesz uchronić je od zapomnienia, dzieląc się nimi z innymi, przyłącz się do tworzenia albumu. Udostępniając nam fotografie możesz być pewien, że Twoje nazwisko zostanie uwiecznione w specjalnym indeksie na kartach naszego wydawnictwa.

- Warto podkreślić, że włączając się do tworzenia albumu „Dawne Żarki” wspierasz inicjatywy społeczne w swoim mieście. Aż 40% dochodu ze sprzedaży publikacji zostanie przekazane organizacjom pozarządowym działającym na terenie gminy Żarki  – podkreśla Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Rozwoju Lokalnego.

Do współpracy zapraszamy również prywatne przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. W zamian za objęcie mecenatem i wsparcie finansowe wydawnictwa, wynoszące 1 tys. zł, proponujemy powierzchnię reklamową w postaci 1 strony albumu, która zostanie przeznaczona na prezentację swojej działalności. Osoby prywatne także mogą wesprzeć wydanie publikacji kupując cegiełkę od 60 zł. Każdy kto zdecyduje się na jej zakup, otrzyma 1 sztukę albumu, a jego imię i nazwisko zostanie zamieszczone na specjalnej liście darczyńców na rzecz albumu.

Oryginały fotografii, ich skany oraz wersje cyfrowe można dostarczać do Katarzyny Kulińskiej-Pluty, pokój nr 10 Urzędu Miasta i Gminy Żarki, oraz do siedziby Centrum Rozwoju Lokalnego mieszczącej się w Zawierciu przy ul. Zaparkowej 23.


Szczegółowych informacji udzielają:

Katarzyna Kulińska-Pluta, Urząd Miasta i Gminy Żarki, pokój nr 10, ul. Kościuszki 15/17, Żarki,
 tel.: (34) 314 80 36 (wew. 40), e-mail: katarzyna.pluta@umigzarki.pl

 Joanna-Janik Jaworska, Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Zaparkowa 23, Zawiercie
tel.: 533 421 953, e-mail: crl@crl.org.pl, www.crl.org.pl

 

14

WRZ

2015

2040

razy

czytano