Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Solary w Gminie Żarki

Solary w Gminie Żarki

Zestawy solarne pojawią się na 91 domach na terenie Gminy Żarki za sprawą środków unijnych pozyskanych przez żareckich urzędników.

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski w dniu 10 września podpisał umowę dofinansowującą zadanie pn: „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych na terenie posesji prywatnych w Gminie Żarki” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego- Wydziale Terenów Wiejskich.

- Na tej umowie najbardziej skorzystają mieszkańcy, którzy zostali zakwalifikowani do programu – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Są podpisywane już stosowne porozumienia między gminą, a właścicielami posesji. Montaż zestawów solarnych rozpocznie się w najbliższych dniach.

Projekt jest współfinansowany z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Z programu skorzysta 91 gospodarstw domowych na terenie Gminy Żarki, które poniosą opłatę za montaż instalacji w wysokości 10% kosztów netto. W zależności od liczy osób zamieszkujących budynek mieszkalny będzie to zestaw z  dwoma, trzema lub czterema kolektorami słonecznymi.

Wykonawcą inwestycji jest firma wybrana w drodze przetargu nieograniczonego: Polska Ekologia z Raciborza. Firma zwyciężyła przedstawiając ofertę z kwotą 878 267,76 zł.

 

15

WRZ

2015

1716

razy

czytano