Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

SPOTKANIE Z LEKARZEM ONKOLOGIEM I DIETETYKIEM bez kosztów.

SPOTKANIE Z LEKARZEM ONKOLOGIEM I DIETETYKIEM bez kosztów.

To szansa dla Ciebie na zadanie pytań lekarzowi na temat wątpliwości zdrowotnych, które mogą dotyczyć Ciebie jak i Twoich bliskich, to szansa dla Ciebie na poznanie istotnych faktów dotyczących chorób nowotworowych.

NIE DAJ SIE ZASKOCZYĆ CHOROBIE NOWOTWOROWEJ – SKORZYSTAJ Z SZNASY i przyjdź  do Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach przy ul. Moniuszki 2 dnia 24.09.2015 o godzinie 17.00.

Szpital Powiatowy w Zawierciu  realizuje program profilaktyczny badań przesiewowych pod kątem nowotworów układu pokarmowego dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego. Program jest dedykowany dla kobiet i mężczyzn w wieku 40 lat i powyżej 40 roku życia. Dla wszystkich osób z grupy ryzyka, którzy mają aktualne ubezpieczenie i są mieszkańcami powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego. Badania są bezpłatne, ogólnodostępne i kompleksowe.

Celem projektu jest podniesienie wykrywalności chorób nowotworowych w ich wczesnym stadium oraz podjęcie natychmiastowego leczenia.

W ramach projektu od 23 lipca 2015 roku, we wszystkich gminach powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego, rozpoczął się cykl szkoleń pod katem edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia związanej z badaniami profilaktycznymi i zdrowym stylem życia. We wszystkich gminach  odbywać się będą spotkania z potencjalnymi uczestnikami projektu, ich rodzinami i osobami zainteresowanymi.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części: – spotkanie z onkologiem i spotkanie z dietetykiem. Celem spotkań będzie poznanie wczesnych objawów choroby nowotworowej, czynników ryzyka, oraz zasad postępowania w przypadku podejrzenia choroby. Omówiona też będzie  rola aktywności fizycznej w ograniczeniu ryzyka zachorowania na nowotwory, oraz rola właściwej diety.

Informację o miejscu i terminie szkoleń można uzyskać na stronie internetowej szpitala http://szpitalzawiercie.pl/funduszeeogifunduszenorweskie, w lokalnych mediach i na plakatach informacyjnych. "Program badań onkologicznych układu pokarmowego w powiecie zawierciańskim i myszkowskim szansą na dłuższe życie w dobrym zdrowiu"

Program współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, w ramach Programu PL 07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno – epidemiologicznych”. Wartość projektu: 2 345 980,00 PLN w tym: dofinansowanie z MF EOG i NMF 80 % tj. 1 876 778,00 PLN

 

21

WRZ

2015

1217

razy

czytano