Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dwie organizacje z dofinasowaniem.

Dwie organizacje z dofinasowaniem.

W dniu 16 września w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala rozdania grantów fundacji Banku Zachodniego WBK pod nazwą „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”. Zostało złożonych ponad 2300 wniosków o otrzymanie dofinasowania, grant finansowy otrzymało 300 organizacji w tym aż dwie z Gminy Żarki - OSP ŻARKI oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Trójwsi z Przybynowa.

Stowarzyszenie Przyjaciół Trójwsi - Ostrowa, Przybynowa i Zaborza zgłosiło do konkursu projekt pt. „Renowacja pomnika bohaterów II wojny światowej w miejscowości Przybynów”. W opisie czytamy: „Naszym projektem jest pomnik znajdujący się w miejscowości Przybynów. Pomnik, który jest wizytówką naszej miejscowości, kawałkiem jej historii, stoi przy drodze na szlaku pielgrzymkowym, lecz w ciągu 32 lat, czas i warunki atmosferyczne doprowadziły do jego zniszczenia. Pomnik poświęcony jest miejscowym bohaterom poległym w walce z okupantem w latach 1939 – 1945. Naszym wielkim pragnieniem jest renowacja pomnika i ogrodzenia, położenie kostki przed pomnikiem i uporządkowanie pobocza. Przed pomnikiem chcemy ustawić tablicę pamiątkową opisującą historię walk w Przybynowie, aby liczni turyści szlaku pielgrzymkowego i turystycznego poznali historię i bohaterstwo ówczesnych mieszkańców wsi. Chcemy, aby to miejsce przypominało następnym pokoleniom o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność przypłacając to życiem. Praktycznie wszystkie prace będą wykonane siłami wolontariuszy i członków Stowarzyszenia, wydatki będą ukierunkowane wyłącznie na zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych.”

Natomiast stowarzyszenie OSP Żarki wystartowało z projektem „Stwórzmy Sad Jak Za Dawnych Lat”. W opisie projektu wnioskodawcy podali:  „My mieszkańcy pragniemy zrealizować coś co już dawno jest zapomniane, a można przypomnieć i pozostawić na dłuższe lata poprzez stworzenie ogrodu z drzew owocowych które będą służył tobie i całemu społeczeństwu. Gdy odwiedzisz Jurę i przyjedziesz na  ostańce to przystaniesz i odpoczniesz przy ścieżce, przy ogrodzie a gdy zgłodniejesz to owoce zerwiesz i skosztujesz bo u nas na Jurze smakuje bardziej, smaczniej i radośniej.


Zdjęcia: Archiwum OSP Żarki

21

WRZ

2015

1511

razy

czytano