Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Gratulacje dla Jadwigi Plesińskiej z Żarek.

Gratulacje dla Jadwigi Plesińskiej z Żarek.

Chleb Tatrczuch wypiekany przez Jadwigę Plesińską z Żarek zdobył III nagrodę w organizowanym po raz pierwszy Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Produkt Lokalny Mój Rynek - Mój Produkt 2015. Jedno wręczenie nagród było w Warszawie, gratulacje od Marszałka Województwa Śląskiego były w czerwcu. A teraz na pierwszej sesji po wakacjach gratulacje złożyli samorządowcy Gminy Żarki.

Zgłoszenia do konkursu dokonał burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach Klemens Podlejski. – Uzyskaliśmy dofinasowanie na modernizację targowiska z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale przecież na targu najważniejsze są produkty, w tym produkty lokalne, dlatego bez wahania powstał konkursowy wniosek – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Konkurs został ogłoszony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z marszałkami województw. Celem konkursu jest identyfikacja i szerzenie dobrych praktyk w zakresie wytwarzania lokalnych produktów rolno-spożywczych przeznaczonych do spożycia, rozpowszechnianie i wymiana wiedzy w tym zakresie i zwiększenie zainteresowania produktami lokalnymi wśród konsumentów, a co za tym idzie wzrost ich sprzedaży.

– Chleb zdobył III nagrodę w kraju na 17 zgłoszonych produktów. To naprawdę duże wyróżnienie – mówi Jadwiga Plesińska z Żarek, producentka chleba. Chociaż sama zaskoczyła obecnych na sesji i zamiast chleba poczęstowała wszystkich cukierkami.

 

02

PAŹ

2015

1169

razy

czytano