Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Teatr dla Gminy ŻARKI. Promocja

Teatr dla Gminy ŻARKI. Promocja

Uwaga, na wybrane spektakle w  listopadzie i grudniu 2015 r.  Teatr im. A. Mickiewicza proponuje promocyjne bilety dla Mieszkańców Gminy!  W listopadzie dwa  przedstawienia: „TRENER ŻYCIA”  08.11.15 r. (niedziela), godz. 19.00  – bilety 20 zł (normalnie są w cenie 40 zł) oraz Komedia „MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” 15.11.15 r. (niedziela), godz.19.00 – bilety w cenie 20 zł (regularna cena to 40 zł). W grudniu zapraszamy również na dwa spektakle: „TRENER ŻYCIA”  13.12.15 r. (niedziela), godz. 19.00  –bilety 20 zł (normalnie są w cenie 40 zł)
Farsa „OSTRA JAZDA” 27.12.15 r. (niedziela), godz.19.00 00  –bilety 20 zł (normalnie są w cenie 40 zł)

Uwaga!  Ilość miejsc w ramach promocji dla Gmin na poszczególnych spektaklach ograniczona. W przypadku miejsc promocyjnych konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc - tel. (34) 372 33 47 (27, 57) i podanie nazwiska osoby zainteresowanej oraz podanie hasła Gmina ŻARKI
 
 
Trener życia NICK REED
Przekład – Klaudyna Rozhin, reżyseria – Wojciech Malajkat, scenografia – Julia Skrzynecka
Obsada: Wendy- Sylwia Karczmarczyk, Colin – Sambor Czarnota (gościnnie: Teatr im. S. Jaracza, Łódź) , Fiona – Iwona Chołuj, Alex – Maciej Półtorak
 
Nie radzisz sobie z życiem! Praca to pasmo udręki, w życiu prywatnym nie jest lepiej. Rozwiązanie jest proste: przeczytaj podręcznik „Jak żyć. Poradnik w pigułce”, następnie „Asertywna i przebojowa – rady i wskazówki”.
Realizuj punkt po punkcie zalecenia autora. Za tydzień będziesz świętować swoje  małe zwycięstwa. Nie pomaga? To wyjmij coacha, osobistego trenera życia, który pomoże uświadomić ci swoje błędy i znaleźć właściwą drogę…
Ale co wtedy, kiedy i on zaczyna błądzić?
„Trener życia” to opowieść o dwojgu ludziach, z których Ona nie odnajduje się w gąszczu życia, a On uświadamia sobie, że droga, którą dotychczas przemierzał, wiedzie na manowce…
 „Bardziej i mniej konwencjonalne terapie to doskonały temat na satyrę, ale „Trener życia” oferuje coś więcej niż tylko szkicowanie grubą kreską karykatury…”
(Steve Bennet, The UK Comedy Guide)
 
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska, reżyseria i scenografia–Ewelina Pietrowiak, kostiumy– Katarzyna Nesteruk, muzyka – Łukasz Borowiecki, współpraca choreograficzna – Artur Żymełka, asystent reżysera - Mariusz Korek
„Dulska rzadko chodzi do teatru. Bardzo, bardzo rzadko. Była na Wesołej Wdówce, na Weselu (wróciła ogłupiała i zadecydowała, że to jest coś ze szpitala wariatów) i na swojej własnej Moralności, która ją do łez ubawiła. Znalazła się mądrą i zupełnie na swoim miejscu. Przyjemnie jej nawet było, że tę jej Moralność ludzie podnoszą i tak oklaskują”. (G. Zapolska, Lekki chleb [w:] Publicystyka)
W 1997 r. w częstochowskim Teatrze odbyła się premiera „Moralności pani Dulskiej” w reż. Ignacego Gogolewskiego, w której niezapomniane kreacje stworzyli Emilia Krakowska i Andrzej Iwiński. Po kilkunastu latach wracamy ponownie do sztuki Gabrieli Zapolskiej - jednej z najważniejszych kobiet polskiej literatury.
„Moralność pani Dulskiej” choć napisana na początku XX wieku jest wciąż aktualnym studium ludzkiej mentalności: z całym okrucieństwem, ale i humorem wydobywa na światło dzienne, nie cudze, ale nasze grzechy główne: obłudę, zakłamanie, hipokryzję. Zapolska wzorem innych genialnych pisarzy przystawia nam do twarzy lustro i każe się w nim dokładnie przejrzeć.
Obsada: Agata Ochota-Hutyra (Dulska), Antoni Rot (Dulski), Oriana Soika (Mela), Sylwia Karczmarczyk (Hesia), Daniel Misiewicz (gościnnie) Zbyszko, Ewelina Rucińska (gościnnie) Hanka, Agata Pruchniewska (gościnnie)- Juliasiewiczowa, Agnieszka Łopacka (Lokatorka), Czesława Monczka (Tadrachowa)  
 
OSTRA JAZDA (Skin Flick)
farsa o …delikatnym zabarwieniu erotycznym…

Norm Foster, przekład i reżyseria – Mirosław Połatyński, scenografia – Wojciech Stefaniak, kostiumy – Stanisław Kulczyk

Norm Foster jest niezwykle popularnym i najczęściej wystawianym kanadyjskim dramaturgiem. Spektakl zrealizował aktor, reżyser, założyciel i dyrektor kompani teatralnej Atlas Stage Productions Canada – Mirosław Polatyński.
Co się dzieję kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Ale droga, którą przemierzamy, aby zdobyć wymarzone stanowisko może być długa i wyboista, a i poszukiwania mozolne. Co robią  bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę? Postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Sami wymyślają sobie zajęcie!  Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować… film erotyczny. Wszystko wydaje się proste: trzeba tylko zatrudnić odpowiednich „aktorów” i ruszyć z produkcją, która przysporzy mnóstwo pieniędzy! Plan działania ustalony jest w szczegółach…Ale jak to w farsach bywa, sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bardzo komplikuje, a  to z kolei  powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawnych qui pro quo.
Jak zakończy się spotkanie bohaterów „Ostrej jazdy” z kinem nie do końca …familijnym dowiedzą się Państwo już niebawem.
 
Grają: Agata Ochota-Hutyra - Daphne, Sylwia Oksiuta - Jill, Adam Hutyra - Rollie, Michał Kula - Byron, Bartosz Kopeć – Alex

16

PAŹ

2015

1167

razy

czytano