Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Włodzimierz Skrzypiciel z Czatachowy kandydatem na Chłopa Roku 2008.

Włodzimierz Skrzypiciel z Czatachowy kandydatem na Chłopa Roku 2008.

Sołtys Czatachowy Włodzimierz Skrzypiciel wystartował w dniu 27 kwietnia w konkursie na Chłopa Roku 2008 w podkrakowskiej miejscowości Racławice. Impreza o ogólnopolskim charakterze przyciągnęła rzesze osób z całego kraju. Na scenie zaprezentowały się zespoły z gminy Żarki: Carmen z Przybynowa, Ostrówiolinki z Ostrowa oraz Kapela Sami Swoi z Czatachowy.
Organizatorem wyjazdu była Śląska Izba Rolnicza wspólnie z Radą Powiatową owej izby w Myszkowie przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach. Reprezentantem wszystkich rolników z województwa śląskiego w konkursie był Włodzimierz Skrzypiciel wraz z żoną Zofią z Czatachowy.
Zasada konkursu pt. Chłop Roku jest prosta. Startują w nim reprezentanci ze wszystkich województw w kraju. Każdy zawodnik musi zaprezentować swój region, strój, zaśpiewać regionalną przyśpiewkę, ubijać pianę z jajek na czas, wspólnie z kolegami przeciągać linę, wziąć udział w teście siły. Oczywiście wszystkie konkurencje mają charakter zabawy, z tym jednak, iż jury bacznie obserwuje zawodników i przyznaje punkty. W tym roku reprezentant województwa śląskiego zajął czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji.
Do Racławic z powiatu myszkowskiego pojechali przedstawiciele Śląskiej Izby Rolniczej ze Zdzisławem Tylkowskim na czele jako przewodniczącym, był burmistrz Żarek Klemens Podlejski.
 - Otrzymaliśmy także od organizatorów miejsce w programie. Dzięki temu na scenie zaprezentowali się: zespół Carmen z Przybynowa prowadzony przez Zdzisława Majchrzaka, Ostrówiolinki pod kierunkiem Jana Gryzika oraz Kapela Sami Swoi z Czatachowy prowadzona przez Włodzimierza Skrzypiciela – wylicza Zdzisław Tylkowski.
- Miasto Żarki przy okazji festynu, który odbywał się w ramach tej imprezy miało wspólnie ze śląską izbą stoisko promocyjne – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – Do degustacji przygotowano swojskie wędliny, chleb tatarczuch od Jadwigi Plesińskiej, smalec z Zagrody Maciejówka w Ostrowie, były strusie jaja z Przybynowa. Nie zabrakło także materiałów promocyjnych o mieście.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot: Anna Stodółkiewicz. Katarzyna Kulińska-Pluta)

28

KWI

2008

1295

razy

czytano