Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Agrogospodarstwo Jurajska Bajka w Przybynowie

Agrogospodarstwo Jurajska Bajka w Przybynowie

Nowe gospodarstwo agroturystyczne powstało w Przybynowie w Gminie Żarki. Właścicielka Teresa Gradzik przygotowała trzy pokoje oraz łazienkę z myślą o przyjmowaniu gości. - Postanowiłam zmienić swoje życie. Kupiłam dom w Przybynowie i przeprowadziłam się do jurajskiej wioski zostawiając życie w mieście – mówi Teresa Gradzik.

Pokoje są urządzone w domu otoczonym rozległym zielonym podwórkiem. Na parterze mieszkają gospodarze, a na piętrze trzy pokoje przygotowano z myślą o gościach. Łącznie miejsc wystarcza dla 11 wypoczywających.  Wszystkie pokoje mają jedną wspólną łazienkę z wanną. Na ten moment gospodarze i goście korzystają z jednej kuchni, ale w przygotowaniu jest niezależna kuchnia tylko dla gości.

- Każdy pokój duży i przestronny, wielkości 20 metrów kwadratowych. W dwóch pokojach znajdują się po dwa łózka pojedyńcze i rozkładana kanapa. Trzeci pokój jest z łóżkiem małżeńskim i łóżkiem pojedynczym. Każda sypialnia jest urządzona w innym stylu i kolorze – dodaje  gospodyni.

Dom z przodu domu jest otoczony ogrodem. Z tyłu domu przygotowano miejsce do parkowania na ogrodzonej posesji. Na podwórku dla gości jest również miejsce do wypoczynku oraz specjalna wiata, która stanowi rodzaj letniej kuchni z widokiem na pola i łąki.

- Znam się na medycynie naturalnej. Sama ją praktykuję od wielu, wielu lat. Zamierzam w swojej działalności agroturystycznej wykorzystać te umiejętności – dodaje Teresa Gradzik. – Jestem również bioenergoterapeutą, refleksologiem, Mistrzem Gongu, Biomasażystą. Pozwoli mi to na stworzenie ofertę wypoczynku, które wyróżniają się na tle innych oferowanych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W październiku zaproponowałam gościom warsztat t worzenie orgonitów.

Nowe gospodarstwo agroturystyczne jest położone przy wjeździe do Przybynowa od strony Żarek. Jest stąd blisko do atrakcji jurajskiego miasteczka Żarki – Sanktuarium Leśniowskiego, Muzeum Dawnych Rzemiosł, dawnej synagogi.

- Na miejscu w Przybynowie jest Miniskansen Wsi Jurajskiej, co stanowi nie lada atrakcję dla turystów. Z Przybynowa jest również niedaleko do zamków w Olsztynie, Mirowie i Bobolicach. Położenie blisko atrakcji na pewno ułatwi prowadzenie nowej działalności – dodaje pani Teresa.

INFO:
Gospodarstwo Agroturystyczne Jurajska bajka
Przybynów, ul. Żarecka 4, 42-310 Żarki
tel. kom.: 793 – 149 - 928
email: teresa-gradzik@wp.pl
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010076496593&fref=ts

(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki)

 

30

PAŹ

2015

1502

razy

czytano