Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Żarkach rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Żarkach. Po nabożeństwie ksiądz probosz Jan Wajs poświęcił nowy samochód OSP w Żarkach.

Po uroczystościach na Starym Rynku wszyscy obecni przeszli  na cmentarz parafialny. Główne uroczystości odbyły się przy Krzyżu Katyńskim. Modlitwę za Ojczyznę zmówił z zebranymi ksiądz proboszcz, w tym miejscu  o miłości do  Polski i naszej małej ojczyzny mówił burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Kwiaty złożono pod Krzyżem Katyńskim i na mogiłach żołnierzy i powstańców na cmentarzu parafialnym w Żarkach. Kwiaty składali przedstawiciele władz, mieszkańców, kombatanci, harcerze i delegacje szkół podstawowych w Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie, Żarkach i Gimnazjum w Żarkach. Obecni byli przedstawiciele jednostek straży pożarnej oraz orkiestra dęta OSP Żarki pod kierunkiem kapelmistrza Henryka Rakowskiego. Po raz pierwszy w uroczystościach wzięli udział członkowie Drużyny Harcerskiej w Żarkach.

Po południu w Domu Kultury w Żarkach odbył się koncert "Muzyki Polskiej" na którym można było usłyszeć w przepięknym wykonaniu utwory min.  Stanisława Moniuszki, Wojciecha Kilara, Henryka Wieniawskiego.

 

16

LIS

2015

1429

razy

czytano