Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Oficer rowerowy z wizytą w Żarkach.

Oficer rowerowy z wizytą w Żarkach.

Dzisiaj w Starym Młynie gościł Aleksander "Alex" Kopia oficer rowerowy, którzy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego koordynuje wojewódzkie projekty prorowerowe i współpracę z samorządami w tej sprawie. W spotkaniu uczestniczyli starosta Dariusz Lasecki i członek zarządu powiatu myszkowskiego Jakub Grabowski oraz wójtowie i burmistrzowie z powiatu myszkowskiego. Rozmawiano o możliwościach współpracy i tworzeniu strategii ścieżek rowerowych najmniejszego powiatu województwa śląskiego. Gospodarzem spotkania był burmistrz Żarek Klemens Podlejski, zapalony rowerzysta i inicjator budowy ścieżek pieszo-rowerowych Janów- Żarki-Niegowa.

Aleksander "Alex" Kopia przekonywał do wprowadzania ekologicznych rozwiązań z udziałem rowerów, bo rower jest m.in. praktyczny, tani, dostępny i co równie ważne modny. - Pół godziny na rowerze każdego dnia sprawia, iż nie trzeba będzie jeździć samochodem na siłownię – powiedział. Przedstawił zakres norm w zakresie standardów budowy nowych ścieżek. – Ścieżki to nie tylko miłośników aktywnego trybu życia, ale to również  forma promocji naszego regionu.

Samorządowcy powiatu myszkowskiego przedstawili problemy, jakie napotykają w zakresie tworzenia rowerowej infrastruktury drogowej. Prosili o wsparcie w Urzędzie Marszałkowskim. Zadeklarowali chęć tworzenia strategii budowy ścieżek rowerowych w powiecie myszkowskim.


(tekst i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki)

 

24

LIS

2015

1494

razy

czytano