poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jurajskie pejzaże w żareckim magistracie.

Strona główna » Aktualności » Jurajskie pejzaże w żareckim magistracie.

wielkość tekstu:A | A | A

Od najbliższego poniedziałku (30.11.) w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach będzie można oglądać wystawę fotografii Andrzeja Szlęzaka pod tytułem Jurajskie Pejzaże. Andrzej Szlęzak to Członek Zarządu Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie. Pasjonat fotografii, który uczestniczy w poplenerowych wystawach fotograficznych: Tunezja 2012, Cypr 2013, Albania, Malta. W 2012 roku otrzymał wyróżnienie za fotografię roku, a w 2013 roku drugą nagrodę, w 2014 r. – I nagrodę w konkursie „Zdjęcie z podróży”. Interesuje się fotografią pejzażową i podróżniczą i właśnie tą pasję widać w pracach prezentowanych w żareckim magistracie. Wystawa potrwa do 7.01.2016.

Zdjęcia wydano dzięki pomocy finansowej Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Częstochowie. Partnerami przedsięwzięcia są Jurajski Fotoklub z Częstochowy oraz Regionalny Ośrodek Kultury Częstochowie i Gmina Żarki.

 

czytano: 715 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-11-27 11:45:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12