Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nowy szlak w Gminie Żarki.

Nowy szlak w Gminie Żarki.

Jest pieszy, w brązowym kolorze, oznaczony tablicami informacyjnymi  i prowadzi do urokliwych skałek w Przewodziszowicach w Gminie Żarki. Nowy szlak powstał z inicjatywy radnych Andrzeja Jakóbczaka i Adama Zamory, a przedsięwzięcie udało się wykonać w ramach projektu "ECO-LOKALNIE" realizowanego przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu sfinansowanego  ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oficjalne otwarcie szlaku z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, przedstawicieli Centrum Rozwoju Lokalnego, a także mieszkańców i sympatyków turystyki już za nami. W ramach otwarcia inicjatorzy Andrzej Jakóbczak  i Adam Zamora przedstawili założenia projektu oraz oprowadzili uczestników po nowo otwartym szlaku.

- Nieformalna grupa mieszkańców Przewodziszowic zwana Przyjaciele Jury wykonała szereg działań mających na celu zagospodarowanie jednego z bardziej urokliwych jurajskich zakątków w obszarze skałek Rajce w Gminie Żarki. Wykonaliśmy prace związane z odsłonięciem skał, zabezpieczeniem ostańców i wytyczeniem szlaku w kolorze brązowym - mówi Andrzej Jakóbczak, lider nieformalnej grupy Przyjaciele Jury.

Szlak Rajce to trakt oznaczony brązowym kolorem, prowadzi do najważniejszych skałek w okolicach Przewodziszowic: Ostańca Przy Brzozie, Skały Strażnica (kiedyś znajdowała się tu warownia, wybudowana przez Kazimierza Wielkiego), Skały Studnia z unikatową studnią wyżłobioną w ostańcu skalnym, o głębokości ok. 10 m, Ostańca Rajce - jednego z najwyższych i najbardziej urokliwych w powiecie myszkowskim. Zapraszamy do Gminy Żarki.

01

GRU

2015

1147

razy

czytano