Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Seniorzy mają głos

Seniorzy mają głos

Seniorzy chcą działać razem na rzecz swojej gminy i innych osób w podeszłym wieku. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbyło się spotkanie aktywizujące z grupą senioralną.

Ta inicjatywa miała na celu pokazanie, jak seniorzy mogą ze sobą współpracować, aktywizować siebie i innych. Pokazano szereg przykładów, dobrych praktyk i przedsięwzięć, które sprawiają, iż w gminach żyje się lepiej. W programie spotkania miała miejsce prezentacja działań seniorów z Gminy Żarki realizowanych w ramach projektu „Senior z Wigorem”, prezentacja dobrych praktyk pod hasłem „Co senior może zrobić na rzecz siebie, innych i swojej społeczności lokalnej?”, a także dyskusja Obywatel – Senior – dlaczego warto być aktywnym.

Projekt  „Senior z Wigorem, czyli partycypacja osób starszych” realizuje Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

 

01

GRU

2015

1330

razy

czytano