Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Atrakcje wokół choinki

Atrakcje wokół choinki

Ma 10 metrów i błyszczy już przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. Kolorowa choinka, a do tego smerfne przedstawienie rozpoczęły przedświąteczny czas w Żarkach.

Mieszkańcy i goście tłumie przyszli w minioną sobotę (5.12.) zobaczyć rozświetlenie choinki w Żarkach. Burmistrz Klemens Podlejski wystąpił w roli Świętego Mikołaja, a przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak wspólnie z dziećmi odczytała wierszyk o choice. Po końcowym odliczaniu drzewko rozbłysło tysiącem światełek.

Zaraz po rozświetleniu choinki na deskach domu kultury rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu pracowników Przedszkola w Żarkach i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. Na scenie pojawiło się  wielu aktorów w ponadczasowej fabule o smerfach. Wystąpili: Smerfy - Magdalena Brzegowska, Katarzyna Niepiekło, Kamila Klamek, Iwona Wierzbicka, Marlena Pompa, Anna Pompa,  Joanna Gawrońska, Katarzyna Nowakowska, Smerfetka – Agnieszka Kowacka, Papa Smerf – Piotr Zając, Gargamel – Żaneta Okraska, Klakier – Mariola Pasikowska,  Hogata – Lidia Szczepańkiewicz, Narrator - Bożena  Ociepka, dzieci z koła teatralnego działającego przy przedszkolu: Magdalena Morawiec, Igor Opiła, Zuzanna Jaworska, Zuzanna Zasuń, Jakub Pompa.

Scenariusz napisały Marlena Pompa i Żaneta Okraska, oprawę muzyczną zapewniła Lidia Szczepankiewicz, a efekty świetlne - Piotr Jeziorek i Karol Głąb.

Po przedstawieniu nie zabrakło podziękowań od burmistrza Klemensa Podlejskiego, przewodniczącej Stanisławy Nowak, dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół Jakuba Grabowskiego.

Cała trójka wspólnie ze Świętym Mikołajem odtańczyła pod kierunkiem Marioli Pasikowskiej kilka zumbowych kroków. Na scenie zaprezentowały się również dzieci z Zumba Kids. W foyer MGOK dostępne były: stoisko Manufaktury Słodyczy Hokus Pokuss i Studio Fotografii Weroniki Woźniak, gdzie można było wykonać świąteczną sesję.

(przygotowała i fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

 

 

07

GRU

2015

5160

razy

czytano