Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Podsumowanie konkursu plastycznego w Starym Młynie w Żarkach

Podsumowanie konkursu plastycznego w Starym Młynie w Żarkach

W dniu 7 grudnia 2015 r. w Starym Młynie w Żarkach odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego "Wspomnienia moich dziadków" organizowanego przez Obywatelski Komitet Pamięci Narodowej w Żarkach (OKPN w Żarkach) przy współpracy z Gminą Żarki.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić wydarzenie związane z historią lub tradycją Żarek. Takie, o którym opowiadali im dziadkowie. W sumie zgłoszono 54 prace wykonane przez dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych z Gminy Żarki. Poziom był bardzo wysoki, zarówno pod względem plastycznym, jak i historycznym. Decyzją jury zwyciężyła Sandra Gryl ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach. Drugie miejsce przypadło Martynie Kowackiej, również ze szkoły w Żarkach, a trzecie ex aequo Weronice Nowakowskiej (SP Żarki) i Emilii Gil (SP Zawada). Dodatkowo wyróżniono 15 osób.

– Wybór nie należał do łatwych. Widać było, że wszyscy uczestnicy włożyli mnóstwo pracy. Przy ocenie braliśmy pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i szczegółowość z jaką zostały oddane realia dawnych czasów. Cieszymy się z zainteresowania konkursem, bo był on nie tylko okazją do zaprezentowania swoich talentów, ale także zwrócił uwagę dzieci na historię i tradycję naszego miasteczka - powiedział Roman Hamerla, prezes OKPN w Żarkach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowe upominki. Nagrodę za pierwsze miejsce ufundowała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak. Fundatorem pozostałych nagród są OKPN w Żarkach i Gmina Żarki. Wszystkie nagrodzone prace będzie można podziwiać w Muzeum Dawnych Rzemiosł do końca tego roku.

 

08

GRU

2015

2024

razy

czytano