Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dotacja na Festiwal Muzyki i Tańca w Żareckich Stodołach.

Dotacja na Festiwal Muzyki i Tańca w Żareckich Stodołach.

Gmina Żarki otrzyma 18 tys. zł z Narodowego Centrum Kultury w Warszawie na imprezę pt. „Na klepisku – Festiwal Muzyki i Tańca w Żareckich Stodołach”. W ramach ogólnopolskiego konkursu pozytywnie rozpatrzono 251, a negatywnie 851. Około 300 odrzucono z powodów formalnych.

Projekt złożono w ramach ogólnopolskiego konkursu ogłaszanego przez ministra kultury w ramach działania „Rozwój inicjatyw lokalnych”. Suma uzyskanego dofinansowania wynosi 18 tys. zł. W ubiegłym roku gmina Żarki otrzymała pieniądze na zakup sprzętu dla orkiestr dętych, wówczas dotacja wyniosła 25 tys. zł.

Na Klepisku – Festiwal Muzyki i Tańca odbędzie się 2 sierpnia tego roku po raz pierwszy.  Impreza ma na celu upowszechnianie kultury poprzez zorganizowanie przedsięwzięcia w bardzo oryginalnym miejscu, jakim jest zabytkowy zespół stodół z przełomu XIX i XX w. w mieście Żarki. W pięciu spichlerzach o tej samej porze zostaną zorganizowane różnorodne koncerty muzyczne, które pokażą różnorodność kulturową tego obszaru: muzyka cygańska, muzyka klezmerska, kapela podwórkowa, orkiestra dęta, zespół młodzieżowy. Jedna stodoła zostanie zarezerwowana dla jednego koncertu muzycznego, a uczestnik festiwalu sam zadecyduje, jaką ofertę wybierze i swobodnie może się przemieszczać z koncertu na koncert. Uzupełnieniem oferty będą warsztaty taneczne otwarte dla wszystkich zainteresowanych prowadzone przez choreografa tańca oraz pokaz taneczny w wykonaniu zawodowych par oraz pokaz tańców dawnych w wykonaniu Rycerskiej Drużyny Miasta Żarki. W każdej ze stodół zostanie zaprezentowana inna muzyka w formie koncertu w godzinach wieczornych. W trakcie imprezy na klepisku zaprezentują się także profesjonalni tancerze z pokazem tańców standardowych i latynoamerykańskich. Festiwal organizowany po raz pierwszy ma wzbogacić ofertę kulturalną miasta oraz przyczynić się do ochrony dziedzictwa kulturowego.


(przygotowały: Katarzyna Kulińska-Pluta, Anna Stodółkiewicz)

05

MAJ

2008

1339

razy

czytano