Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ekipa na medal.

Kolejny duży sukces uczniów z ZS im T. Kościuszki w Żarkach i nauczycielki Marzenny Lesiak w skali międzynarodowej. Ekipa zdobyła specjalną nagrodę za Najpiękniejszy Stół Wigilijny oraz II nagrodę za najsmaczniejszą  potrawę wigilijną w Międzynarodowym Konkursie Ogólnopolski „GWIAZDKA 2015” w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

W dniach od 3 do 5 grudnia ekipa z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki uczestniczyła w międzynarodowej rywalizacji. W konkursie brało udział 15 drużyn z Polski i z zagranicy. Nagrodzono tylko sześciu  uczestników .
Konkurs składa się z trzech części: eliminacje  -  należało wykonać 5 dań wigilijnych , w drugiej -  oceniano budowę i dekorację powierzchni wystawowej.

- Nasi uczniowie przygotowali chatę staropolska z wystrojem zgodnym z regionem miasta Żarki – wyjaśnia Marzenna Lesiak. – W ramach trzeciej części należało przygotować dania zgłoszone do konkursu w 3 godziny zegarowe,  10 porcji każde danie.

Uczniowie wykonali:  Żarecki żur żeniaty, Karp po żarecku, Żarecka ciap kapusta, Karp z bryndzą żarecką i szpinakiem, Krokiety z karpiem, Kapusta z fasolą i grzybami, Pstrąg żarecki, Miodownik, Tatarczuch.

Do rywalizacji kulinarnej stanęli:  Szymon Damijan, Karol Maślanka i Paulina Warta -  uczniowie klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – Najsmaczniejsza Potrawa Wigilijna. Aranżację stołu wigilijnego wykonali Klaudia Kapuściak i Szymon Frej IVTG, Krzysztof Ociepka IIITG i Wioleta Flak ITG.  Przygotowaniem do konkursu i opiekunem  podczas zmagań konkursowych była Marzenna Lesiak nauczyciel przedmiotów gastronomicznych i hotelarskich.

- Warto wiedzieć, iż pierwsze miejsce zajęła Milówka, II miejsce ZS. Im T Kościuszki w Żarkach, III miejsce ekipa z Ukrainy, a nagrody specjalne otrzymali:  Żarki, Pisz i Ukraina. Naprawdę mamy się z czego cieszyć – dodaje Mariola Piątek, dyrektor ZS im. T. Kościuszki w Żarkach.

 

08

GRU

2015

12639

razy

czytano