Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Nagroda Marszałka dla Wojciecha Mszycy.

Nagroda Marszałka dla Wojciecha Mszycy.

Możemy być dumni. Wojciech Mszyca, która jak sam mówi pół serca ma dla Żarek, a drugie pół dla Katowic, odebrał dzisiaj nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków. Nagrodę przekazał dyrektor Wydziału Kultury UMWŚ Przemysław Smyczek w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Gratulacje w imieniu mieszkańców Gminy Żarki złożył Klemens Podlejski i wręczył laureatowi choinkę z EtnoJury.

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków przyznawana jest osobom fizycznym lub prawnym za wybitne osiągnięcia w zakresie ochrony zabytków na terenie województwa śląskiego i opieki nad nimi. Nagroda przyznawana jest inwestorom i wykonawcom za całokształt działalności lub za realizację wartościowych projektów konserwatorskich albo archeologicznych.

Tegorocznymi laureatami Nagród Marszałka Województwa Śląskiego zostali:
•    Danuta Skrzypczyk (kategoria wykonawca) – absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Sztuk Pięknych) w zakresie konserwacji i restauracji papieru i skóry zabytkowej,
•    Wojciech Mszyca (kategoria inwestor) – emerytowany dziennikarz, kolekcjoner, badacz historii zabytków, popularyzator idei ochrony zabytków i opieki nad nimi.

Zobacz również: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8046

 

10

GRU

2015

1375

razy

czytano