Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Domu Kultury w Żarkach

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Domu Kultury w Żarkach

Tradycyjnie w grudniu w Domu Kultury w Żarkach odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Organizatorami tej imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach, Związek Emerytów i Rencistów w Żarkach. Dodatkowo w przygotowanie części artystycznej włączyli się uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Żarkach, którzy zaprezentowali dla zgromadzonych Jasełka, uczniowie i Artur Skinder z Zespołu Szkół w Żarkach, którzy zadbali o prowadzenie i oprawę muzyczną spotkania, zespół śpiewaczy Wysoczanki, który zaprezentował polskie kolędy i pastorałki. Na scenie zagościli również bracia paulini z nowicjatu z Leśniowa.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego, potem nie zabrakło wielu życzeń świątecznych i łamania opłatkiem, wspólnego spiewania kolęd i pastorałek związanych z okresem Bożego Narodzenia a na stołach zagościły polskie potrawy wigilijne: ryba, kapusta z grochem, zupa grzybowa, barszczyk czerwony i śledzie.

Życzenia dla uczestników spotkania złożyła w swoim i Pana Burmistrza imieniu Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak. Nie zabrakło również życzeń złożonych przez ksiedza Jana Wajsa i Teresę Jarkiewicz.

Jak co roku, wszyscy obecni na zakończenie spotkania, zaśpiewali Abba Ojcze.
 

 

18

GRU

2015

1382

razy

czytano