środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Brawa za Dziadka do orzechów.

Strona główna » Aktualności » Brawa za Dziadka do orzechów.

wielkość tekstu:A | A | A

W ostatni weekend w Domu Kultury w Żarkach odbyły się dwa spektakle "Dziadek do orzechów".  Na scenie występowały dzieci z Ogniska Baletowego w Żarkach, które działa w tutejszym ośrodku od 2012 roku.
Choreografię na to niezwykłe przedstawienie przygotował prowadzący zajęcia – baletmistrz Łukasz Zasik, stroje i przygotowanie muzyczne zapewniła akompaniatorka ogniska Nina Otręba.
Mali adepci baletu zostali doskonale przygotowani do tego bardzo trudnego zadania, toteż przedstawienia wypadły wspaniale. Największym podziękowaniem dla dzieci i dla organizatorów były gromkie brawa na zakończeniach spektakli.

Bardzo dziękujemy naszym podopiecznym z Ogniska Baletowego za niezwykłe zaangażowanie podczas prób i przedstawienia. Dziękujemy rodzicom, którzy z pełnym poświęceniem przywożą dzieci na zajęcia, próby i występy.
Dziękujemy również Burmistrzowi Klemensowi Podlejskiemu, który zawsze wspiera pracę Ogniska.
Dziękujemy też  Jarosławowi Mazanek, właścicielowi Gazety Myszkowskiej za pomoc w promocji naszych działań.
Dziękujemy też właścicielom firmy Sokpol za ufundowane soczki.

 
 

 

czytano: 1131 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-18 14:01:05

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9