poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Skamieliny na topie. 14.01, godz. 16.30

Strona główna » Aktualności » Skamieliny na topie. 14.01, godz. 16.30

wielkość tekstu:A | A | A

W czwartek 14 stycznia o godzinie 16:30 w Starym Młynie odbędzie się kolejne spotkanie z Rafałem Kauczem dotyczące skamielin i amonitów.

Od września do końca grudnia 2015 roku w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach trwała wystawa, która prezentowała skamieniałości jurajskie znalezione przez  Rafała Kaucza w latach 2011-2015 na obszarach należących do Gminy Żarki. Część została znaleziona w Przewodziszowicach, część w Przybynowie, a część na Osiedlu 600-lecia oraz w Leśniowie. W dwóch gablotach zostało zgromadzone ponad 150 sztuk różnorodnych okazów różniących się wielkością, kształtem, kolorem.

Na czwartkowym spotkaniu właściciel kolekcji powie kilka słów o swoich zbiorach i przybliży najciekawsze informacje dotyczące wapienia, tak charakterystycznego dla jurajskich okolic. Odbędą się również zajęcia warsztatowe i panel dyskusyjny. Serdecznie zapraszamy!

czytano: 717 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-13 11:51:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7