Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Inwestycje otwarte w Kotowicach.

Inwestycje otwarte w Kotowicach.

W minioną niedzielę (10.01.) uroczyście poświecono i przekazano do użytku dwie inwestycje gminne: wyremontowaną ulicę Kolejową w Kotowicach  oraz nowy wodociąg w ciągu tej ulicy. Wartość zadań to 300 tys. zł.

- Kompleksowy remont ul. Kolejowej wykonano na długości 403 metrów. Koszt 219 657,23zł, z tego kwota 133 086,00 zł ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – poinformował burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Remont ul. Kolejowej wykonało przedsiębiorstwo BUD-MET BIS z miejscowości Panki. Zakres prac: wykonanie podbudowy, nawierzchni z kostki betonowej i ścieku betonowego. Remont ulicy został połączony z wykonaniem prac polegających na ułożeniu wodociągu od ulicy Żareckiej – 255 mb, powstało  16 sztuk przyłączy. Koszt tego zadnia to blisko 90 tys. zł.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Kotowic. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu przez księdza Mirosława Wójcika wszystkich zaproszono na koncert Zespołu Ziemia Kroczycka do remizy. Uroczystość została przygotowana przez radnego wsi Kotowice Pawła Labochę i sołtys Łukasza Kota.
(zdjęcia: Archiwum Paweł Labocha)

 

13

STY

2016

1446

razy

czytano