poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pozwolenie na przebudowę ul. Myszkowskiej.

Strona główna » Aktualności » Pozwolenie na przebudowę ul. Myszkowskiej.

wielkość tekstu:A | A | A

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach informuje, że w dniu 16 grudnia 2015r. wydana została decyzja Wojewody Śląskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 793  Żarki – Myszków". Warunkiem przystąpienia do realizacji wyżej wymienionej inwestycji jest uzyskanie dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Wniosek o dofinansowanie dla projektu zostanie złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego w styczniu 2016 roku.

Pod tym adresem dostępne jest pełna informacja wraz z wykazem działek, jakie obejmuje inwestycja http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/3835

czytano: 891 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-14 09:34:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10