poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kolędowo koncertowo w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Kolędowo koncertowo w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 17 stycznia odbył się w Domu Kultury w Żarkach Przegląd Kolęd. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze z Gminy Żarki: Kłos z Jaworznika, Lira z Żarek, Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej, Ostówiolinki z Ostrowa i gościnnie Zespół Eskadra z Myszkowa. Nie zabrakło akcentów młodszych artystów w osobach Anety Chejduk i Justyny Wieczorek ze Świetlicy w Wysokiej Lelowskiej i młodych śpiewaczek z zespołu Kłos z Jaworznika.
Ostatnim punktem przeglądu był koncert utalentowanej Żarczanki Sylwii Majchrzak, która z kolegami ze szkoły muzycznej zaprezentowała przepiekne polskie i zagraniczne kolędy i  utwory świąteczne.

 

czytano: 793 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-18 15:31:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10