Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Jurajskie Fotoklimaty według Sławomira Jodłowskiego.

Jurajskie Fotoklimaty według Sławomira Jodłowskiego.

Jurajskie Fotoklimaty to tytuł nowej wystawy fotograficznej w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. Ekspozycja potrwa do końca lutego i odbywa się po patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Autorem zdjęć jest Sławomir Jodłowski – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Jurajskiego Fotoklubu RP, który współpracuje z TVP jako operator obrazu filmowego, twórca i animator kultury  w dziedzinie upowszechniania fotografii.

- Od ponad 30 lat prowadzę działania promujące fotografię jako wartość kulturotwórczą polegająca na organizacji plenerów, warsztatów, szkoleń  i spotkań z artystami-fotografikami – informuje autor, który jest również kuratorem Galerii ARTFOTO działającej przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

S. Jodłowski to również pomysłodawca i komisarz najstarszego i największego w Polsce Międzynarodowego Konkursu Fotografii Cyfrowej CYBERFOTO, który odbywa się od 19  lat.

S. Jodłowski reprezentował województwo śląskie na wystawie fotografii „Obecna Nieobecność” w Mediolanie. Laureat odznaki Zasłużony Działacz Kultury przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat nagrody Związku Polskich Artystów Fotografików za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury (2013 r.). Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie upowszechniania kultury. Laureat stypendium artystycznego przyznanego przez Marszałka Województwa Śląskiego. Autor albumu fotograficznego Jurajskie Fotoklimaty. Teraz prace są do oglądania w UMIG Żarki. Zapraszamy serdecznie.

 

22

STY

2016

1186

razy

czytano