Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Iskra po raz kolejny nagrodzona

Iskra po raz kolejny nagrodzona

Zespół „Iskra” działający w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach po raz kolejny zdobył laury na konkursach i przeglądach.  Zespół zajął I miejsce w konkursie kolęd i pastorałek Dla Ciebie kolędujemy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 3    w Myszkowie oraz III miejsce w VII Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Jasełek  w Lędzinach.

Uroczysta Gala VII Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Jasełek  miała miejsce 28 stycznia 2016 roku w sali widowiskowej „Piast”  Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach.

Trzeba dodać, że jak co roku w styczniu, zespół uczestniczył w wielu uroczystościach na terenie gminy, prezentując swój repertuar kolędowy – w Domu Kultury, kościele parafialnym, w Przedszkolu w Żarkach. Wszyscy wysoko ocenili przygotowaną prezentację oraz gratulowali osiągnięcia wysokiego poziomu artystycznego. Członkowie zespołu śpiewają , ale także grają na instrumentach – keyboard, flety, ksylofony, dzwonki. Zespół cały czas się powiększa, grupa starsza i młodsza liczą w sumie  60 członków.  Od 10 lat zespołem kieruje Sylwia Góral – nauczycielka muzyki.

Wyjazdy na konkursy i przeglądy są możliwe dzięki wsparciu z budżetu Gminy Żarki.

 

02

LUT

2016

1336

razy

czytano