Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Podsumowanie Akcji Ferie w Domu Kultury w Żarkach

Podsumowanie Akcji Ferie w Domu Kultury w Żarkach

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach zorganizowane zostały  zajęcia w czasie ferii zimowych dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat . Zajęcia prowadzone były codziennie od godz.10.00 do 14.00.
Dzieci odwiedziły  manufakturę HOKUS POKUS, gdzie poznawały proces powstawania słodyczy i wykonywały lizaki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne przeprowadzone w PRZYSTANI  LEŚNIÓW.  Dzieci samodzielnie wykonały pizzę, którą później ze smakiem skonsumowały. W MUZEUM  DAWNYCH  RZEMIOSŁ w Starym Młynie poznawały historię młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. W  ETNO JURZE dzieci wykonały z siana zające wielkanocne oraz ptaszki. W MIEJSKIEJ  BIBLIOTECE dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt: ”Doktor  Dolittle  i jego zwierzęta”.  Ponadto odbył się turniej  warcabowy, lepiliśmy z masy solnej wianki wielkanocne, a z Majką Rał  ozdabialiśmy cekinami styropianowe pisanki. W czasie codziennych zajęć korzystano z gier stolikowych. Oglądaliśmy filmy w wersji kinowej Minionki 3 , Wspaniała 6. Nie zabrakło zajęć ruchowo – tanecznych z Mariolą Pasikowską. Dodatkową atrakcją było spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie, którzy przybliżyli dzieciom zasady zdrowego odżywiania i zorganizowały quiz z nagrodami. Czas ferii upłynął dzieciom  miło i pracowicie.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie naszych podopiecznych: Manufakturze Hokus Pokus, Przystani Leśniów, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, Etno-Jura, Bibliotece w Żarkach, Marioli Pasikowskiej, pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie.

 

03

MAR

2016

968

razy

czytano