poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pisanki świata w Starym Młynie

Strona główna » Aktualności » Pisanki świata w Starym Młynie

wielkość tekstu:A | A | A

Wielkanoc tuż, tuż, a w Starym Młynie już można podziwiać pisanki! I to nie byle jakie, bo z kolekcji "Pisanki świata" należącej do Państwa Aleksandry i Arkadiusza Beliców.

Cała kolekcja liczy ponad 1000 pisanek. W żareckim muzeum można zobaczyć ich ponad 300, a w śród nich m.in. małe dzieła sztuki z Nepalu czy Wysp Bali. Są też pisanki z całej Europy, a także różnych zakątków Polski. Dużą część wystawy stanowią jajka ozdobione przez samych właścicieli kolekcji oraz ich dzieci. Pisanki będzie można podziwiać aż do 3 maja. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest multimedialny konkurs wiedzy o zdobieniu jajek i innych wielkanocnych zwyczajach.

Wystawa jest do obejrzenia w pakiecie ze stałą ekspozycją i nie będą pobierane dodatkowe opłaty.

Osoby, które w Starym Młynie już były, a chciałby zobaczyć wystawę pisanek, zapraszamy w najbliższy weekend, tj. 19 i 20 marca. Wstęp na wystawę wolny!

 

czytano: 719 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-03-16 14:58:27

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9