poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Budowa dróg gminnych w Żarkach i Przybynowie.

Strona główna » Aktualności » Budowa dróg gminnych w Żarkach i Przybynowie.

wielkość tekstu:A | A | A

Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie drogi gminnej od ul. Kościuszki do ul. Strażackiej w Żarkach,  przebudowie drogi gminnej ul. Ogrodowa w Przybynowie oraz będą realizowane prace przy utwardzeniu placu pod punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Żarkach przy ul. Myszkowskiej 61b.

Wszystkie te trzy zadania zrealizuje firma wyłoniona w ramach przetargu, do którego zgłosiło się sześciu zainteresowanych przedsiębiorców. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych  Myszków Sp. z o.o. z siedzibą w Żarkach

- Umowa na realizację zadania jest podpisana, jej wartość  wynosi  296 161,38 zł, realizacja prac do końca lipca 2016 r. – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens  Podlejski.

Budowa drogi gminnej od ul. Kościuszki do ul. Strażackiej w centralnej części Żarek obejmuje budowę jezdni o szerokości 5 m o długości 72 m ograniczonej obustronnie krawężnikami, parkingów, zjazdów, kanału deszczowego. Wartość robót budowalnych wynosi 90 934,96 zł, połowa tej kwoty została dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

- Zadnie to jest kontynuacją inwestycji, zrealizowanej w 2014r. dzięki dotacji z również z tego programu. Wówczas przebudowaliśmy ulice: Kościuszki, Poprzecznej, Armii Krajowej, Żwirki i Wigury w Żarkach – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Przebudowa ul. Ogrodowej w Przybynowie obejmie nawierzchnię jezdni, poboczy, zjazdów oraz odwodnienia drogi na odcinku 543 m.

Natomiast w Żarkach przy ul.  przy ul. Myszkowskiej 61b zostanie utwardzony plac do selektywnej zbiórki odpadów. Powierzchnia projektowanego zagospodarowania wynosi 854,40 mkw, w tym drogi dojazdowe 313,70 mkw, a plac 333,00 mkw.

 

czytano: 1165 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-04-05 09:27:07

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7