Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Budowa dróg gminnych w Żarkach i Przybynowie.

Budowa dróg gminnych w Żarkach i Przybynowie.

Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie drogi gminnej od ul. Kościuszki do ul. Strażackiej w Żarkach,  przebudowie drogi gminnej ul. Ogrodowa w Przybynowie oraz będą realizowane prace przy utwardzeniu placu pod punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Żarkach przy ul. Myszkowskiej 61b.

Wszystkie te trzy zadania zrealizuje firma wyłoniona w ramach przetargu, do którego zgłosiło się sześciu zainteresowanych przedsiębiorców. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych  Myszków Sp. z o.o. z siedzibą w Żarkach

- Umowa na realizację zadania jest podpisana, jej wartość  wynosi  296 161,38 zł, realizacja prac do końca lipca 2016 r. – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens  Podlejski.

Budowa drogi gminnej od ul. Kościuszki do ul. Strażackiej w centralnej części Żarek obejmuje budowę jezdni o szerokości 5 m o długości 72 m ograniczonej obustronnie krawężnikami, parkingów, zjazdów, kanału deszczowego. Wartość robót budowalnych wynosi 90 934,96 zł, połowa tej kwoty została dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

- Zadnie to jest kontynuacją inwestycji, zrealizowanej w 2014r. dzięki dotacji z również z tego programu. Wówczas przebudowaliśmy ulice: Kościuszki, Poprzecznej, Armii Krajowej, Żwirki i Wigury w Żarkach – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Przebudowa ul. Ogrodowej w Przybynowie obejmie nawierzchnię jezdni, poboczy, zjazdów oraz odwodnienia drogi na odcinku 543 m.

Natomiast w Żarkach przy ul.  przy ul. Myszkowskiej 61b zostanie utwardzony plac do selektywnej zbiórki odpadów. Powierzchnia projektowanego zagospodarowania wynosi 854,40 mkw, w tym drogi dojazdowe 313,70 mkw, a plac 333,00 mkw.

 

05

KWI

2016

1846

razy

czytano