Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pieniądze dla potrzebujących

Pieniądze dla potrzebujących

Kwotę 61.645 zł rozdysponowano wśród osób potrzebujących. Pieniądze zostały zebrane przez Społeczny Komitet „Pomoc dla Janusza”, który wspierał walkę o życie Janusza Skorka z Żarek. Walka ta zakończyła się niepowodzeniem.

Społeczny Komitet „Pomoc dla Janusza”  po konsultacjach z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żarkach postanowił przekazać pieniądze z akcji. Wśród osób obdarowanych znalazła się Sybilla Brymora z Myszkowa lat 22, która choruje na nowotwór - mięsak kości. Obecnie jest leczona w Centrum Onkologii w Warszawie. Na jej leczenie przekazano 26.645 zł. Poza tym przekazano po 5.000 zł na leczenie dzieci z terenu gminy Żarki. Wśród osób obdarowanych znaleźli się: Alek Kukla – schorzenie zespół Downa, Tymoteusz Męcik – schorzenie wada genetyczna achondroplazja, Jan Bazyliński - schorzenie: porażenie mózgowe, niewidomy, Kacper Dyja - schorzenie: zespół Downa, Dominik Małota - schorzenie: porażenie mózgowe, Kamil Polasik - schorzenie: porażenie mózgowe, Kinga Szecówka - schorzenie: porażenie mózgowe.
Rodzina ś.p..Janusza Skorka pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się do wspólnej pomocy w ramach społecznego komitetu.

-  Dziękujemy wszystkim, którzy walczyli o życie naszego taty i męża. Dzięki zebranym środkom udało się wydłużyć ostatnią drogę życia. Udało się nam stworzyć domowe hospicjum. Zapewniliśmy potrzebny sprzęt, leki, opiekę... Po prostu byliśmy wszyscy razem. Janusz spokojnie, pogodzony z wolą Boga zamknął oczy mając obok siebie żonę, dzieci i rodziców.  Były to bardzo ciężkie, smutne chwile a zarazem piękne, bo mogliśmy Mu towarzyszyć a On doskonale wiedział, że oprócz nas, jest moc wspaniałych ludzi, którzy modlili się za Niego, trzymali kciuki oraz do samego końca wierzyli w sukces. Uważamy, że na swój sposób i tak wygrał życie i walkę z chorobą.  Bez Waszej pomocy i ogromnego zaangażowania nie dostalibyśmy tej cudownej szansy bycia przy Nim i tylko dla Niego.
Jesteśmy Wam tak bardzo wdzięczni, że nie sposób ubrać to w słowa... Pamiętajcie, pomagajmy, bo darowane dobro wraca a Bóg nam błogosławi – dziękują żona oraz dzieci Janusza Skorka.

 

15

KWI

2016

1539

razy

czytano