Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pieniądze dla potrzebujących

Pieniądze dla potrzebujących

Kwotę 61.645 zł rozdysponowano wśród osób potrzebujących. Pieniądze zostały zebrane przez Społeczny Komitet „Pomoc dla Janusza”, który wspierał walkę o życie Janusza Skorka z Żarek. Walka ta zakończyła się niepowodzeniem.

Społeczny Komitet „Pomoc dla Janusza”  po konsultacjach z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żarkach postanowił przekazać pieniądze z akcji. Wśród osób obdarowanych znalazła się Sybilla Brymora z Myszkowa lat 22, która choruje na nowotwór - mięsak kości. Obecnie jest leczona w Centrum Onkologii w Warszawie. Na jej leczenie przekazano 26.645 zł. Poza tym przekazano po 5.000 zł na leczenie dzieci z terenu gminy Żarki. Wśród osób obdarowanych znaleźli się: Alek Kukla – schorzenie zespół Downa, Tymoteusz Męcik – schorzenie wada genetyczna achondroplazja, Jan Bazyliński - schorzenie: porażenie mózgowe, niewidomy, Kacper Dyja - schorzenie: zespół Downa, Dominik Małota - schorzenie: porażenie mózgowe, Kamil Polasik - schorzenie: porażenie mózgowe, Kinga Szecówka - schorzenie: porażenie mózgowe.
Rodzina ś.p..Janusza Skorka pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się do wspólnej pomocy w ramach społecznego komitetu.

-  Dziękujemy wszystkim, którzy walczyli o życie naszego taty i męża. Dzięki zebranym środkom udało się wydłużyć ostatnią drogę życia. Udało się nam stworzyć domowe hospicjum. Zapewniliśmy potrzebny sprzęt, leki, opiekę... Po prostu byliśmy wszyscy razem. Janusz spokojnie, pogodzony z wolą Boga zamknął oczy mając obok siebie żonę, dzieci i rodziców.  Były to bardzo ciężkie, smutne chwile a zarazem piękne, bo mogliśmy Mu towarzyszyć a On doskonale wiedział, że oprócz nas, jest moc wspaniałych ludzi, którzy modlili się za Niego, trzymali kciuki oraz do samego końca wierzyli w sukces. Uważamy, że na swój sposób i tak wygrał życie i walkę z chorobą.  Bez Waszej pomocy i ogromnego zaangażowania nie dostalibyśmy tej cudownej szansy bycia przy Nim i tylko dla Niego.
Jesteśmy Wam tak bardzo wdzięczni, że nie sposób ubrać to w słowa... Pamiętajcie, pomagajmy, bo darowane dobro wraca a Bóg nam błogosławi – dziękują żona oraz dzieci Janusza Skorka.

 

15

KWI

2016

1644

razy

czytano