Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zespół Wysoczanki już 20 lat na scenie

Zespół Wysoczanki już 20 lat na scenie

Zespół Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej świętował jubileusz 20-lecia działalności. Były życzenia, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i gromkie 100 lat od wszystkich gości. Na imprezie nie zabrakło również koncertu wspaniałego zespołu Wysoczanki. Zespół śpiewaczy Wysoczanki został założony 20 lat temu przy Świetlicy Wiejskiej w Wysokiej Lelowskiej pod opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. Na początku zespół tworzyło 15 pań, mieszkanek Wysokiej Lelowskiej, instruktorem przez 11 lat działalności był Marian Pasek. Od dziewięciu lat opiekunem muzycznym jest Krzysztof Szymaniec. Wysoczanki mają w swoim repertuarze utwory ludowe, biesiadne, patriotyczne, dożynkowe oraz religijne. Zespół bierze czynny udział w festynach, biesiadach, dożynkach gminnych i powiatowych. Występował na Festiwalach Pieśni Patriotycznej, podczas których zdobył III miejsce oraz wyróżnienie. W ramach konkursu Złota Miejscowość Lata Radia Katowice Wysoczanki występowały w Szczyrku i Żywcu. Jednak najczęściej zespół uczestniczy w imprezach organizowanych na szczeblu gminnym i powiatowym, min. każdego roku na Spotkaniu Wigilijnym w Domu Kultury w Żarkach prezentuje niezwykłe kolędy i pastorałki.

Obecny skład zespołu Wysoczanki to: Janina Hajduk, Krystyna Banik, Bogumiła Chejduk, Danuta Maśląka, Lidia Paszta, Elżbieta Nowak, Kazimiera Tylkowska,  Krzysztof Szymaniec – instruktor.

Na uroczystość do świetlicy Przystań przybyli goście: Burmistrz Klemens Podlejski z żoną, członek Zarządu Rady Powiatu Myszkowskiego Jakub Grabowski z żoną, radny Rady Powiatu Myszkowskiego Jarosław Kumor z żoną,, Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak z mężem, Sekretarz Gminy Żarki Barbara Major, radna Lidia Kowacka z mężem, radny Henryk Świerdza z  żoną, kierownik MGOPS Teresa Kowacka z mężem,   kierownik ZUK Marek Strzelczyk, dyrektor MGOK Magdalena Brzegowska, członkowie Rady Sołeckiej z Wysoki Lelowskiej.

Zespół składa gorące podziękowania wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, życzenia i piękne kwiaty.

 

04

MAJ

2016

1304

razy

czytano