Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Za pomoc chorym otrzymali Certyfikat Dobroczynności.

Za pomoc chorym otrzymali Certyfikat Dobroczynności.

Polski Komitet Pomocy Społecznej działający przy Urzędzie Miasta i Gminy Żarki otrzymał Certyfikat Dobroczynności za znaczną pomoc przy realizacji Programu „Zdążyć z Pomocą”. Podpisała się pod nim przewodnicząca Rady Fundacji Beata Tyszkiewicz.

Certyfikat wiąże się z historią życia i śmierci Anny Radosz. W dniu 12 marca 2007 pochodząca z Żarek Anna Radosz zwróciła się z prośbą do Zarządu Miejsko-Gminnego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Żarkach o zorganizowanie zbiórki pieniężnej na jej leczenie. Zarząd przychylnie ustosunkował się do jej prośby i udostępnił swoje konto do zbiórki. Pani Anna Radosz chorowała na czerniaka złośliwego z przerzutami do mózgu oraz płuc, dotychczasowe leczenie nie przyniosło rezultatu. Jedyną dla niej szansą było leczenie w klinice w Bostonie z zastosowaniem terapii genowej. Koszt leczenia miał wynieść około 72.000 funtów. Jednak choroba wygrała z życiem, w dniu 11 maja 2007r. A. Radosz zmarła.

W związku z powyższym Zarząd Miejsko-Gminnego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Żarkach postanowił zebrane środki w wysokości 23.117,24 zł na leczenie Anny Radosz przeznaczyć dla 5-rga dzieci z terenu naszej gminy. Dzieci te wymagają stałego leczenia i rehabilitacji i są podopiecznymi Fundacji „Zdążyć z pomocą” i Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Środki  zostały przekazane na subkonta dzieci w tych fundacjach. Pomocą finansową zostały objęte następujące dzieci: Dominik Małota, Kamil Bubel, Kamil Olasik, Kinga Szecówka, Norbert Dorobisz. Środki zostały rozdysponowane zgodnie z wolą zmarłej Anny Radosz i jej rodziców.


(przygotowanie: pracownicy MGOPS Żarki)

30

MAJ

2008

1326

razy

czytano