Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

Tradycyjnie w dniu 8 maja obok ruin kościoła św. Stanisława w Żarkach odbyły się obchody związane z patronem tego miejsca. W tym roku spotkaliśmy się na Górze Laskowiec po raz dziesiąty. Uroczystości rozpoczęły się koncertem zespołu Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach pod kierunkiem Sylwii Frydrych-Góral. Kolejnym punktem uroczystości było Nabożeństwo Majowe prowadzone przez braci nowicjuszy zakonu o. Paulinów z Leśniowa, po którym odbyła się Msza Św. odprawiona przez księdza proboszcza Jana Wajsa. Po Mszy Św. odbył się  przepiękny koncert utalentowanej altowiolistki i wokalistki Sylwii Majchrzak, której na gitarze akompaniował Adrian Rał. Obecni na uroczystości mogli poczęstować się kawą, herbatą i krówkami leśniowskimi.

Podczas uroczystości Burmistrz Klemens Podlejski przypomniał osoby, które pracowały przy odnowieniu murów kościółka św. Stanisława, między innymi  Wojciech Mszyca i osoby, którym to piękne miejsce jest bardzo bliskie, między innymi Krzysztof Kot.

Organizatorzy uroczystości serdecznie dziękują:
Panu Grzegorzowi Matyji właścicielowi firmy MATBUS, który zapewnił bezpłatny przewóz na uroczystość,
Ojcom i braciom z zakonu o. Paulinów z Leśniowa, Pani Sylwii Frydrych – Góral i zespołowi Iskra ze Szkoły Podstawowej, Strażakom OSP z  Żarek, Sylwii Majchrzak i Adrianowi Rał za przepiękny koncert i oprawę muzyczną na Mszy Św. ekipie technicznej za pomoc w przygotowaniu tego miejsca.

 

09

MAJ

2016

1331

razy

czytano