Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Zgłoś pomysł do Strategii Rozwoju Miasta i Gminy.

Zgłoś pomysł do Strategii Rozwoju Miasta i Gminy.

Trwają prace nad Strategią Rozwoju Miasta i Gminy Żarki na lata 2016-2023 . Dokument jest nadal otwarty na pomysły mieszkańców. Zachęcamy do przesłania swoich propozycji zadań, które powinny być realizowane w najbliższych latach w Gminie Żarki. Czekam na głos mieszkańców. Zapraszamy również do udziału w spotkaniu w dniu 30 maja (poniedziałek) o godz. 16.00 w Starym Młynie w Żarkach. Spotkanie ma charakter otwarty i służy konsultacji.

Poniżej załączamy kartę zadań. Na wypełnione karty zadań przez  mieszkańców  czekamy do 6 czerwca, warto jednak wysłać je już dzisiaj na adres: poczta@umigzarki.pl

Prosimy przy przesyłaniu karty zaznaczyć, której z domen dotyczy zgłaszany pomysł (Domena 1 – Ekologia; Domena 2 – Turystyka;  Domena 3 – Przedsiębiorczość/Rynek pracy; Domena 4 – Jakość życia).

Warto wspomnieć, iż w ramach pracy nad strategią odbyły się już trzy warsztaty strategiczne w domu kultury, w Jurajskim Gościńcu, a w minioną środę (18 maja) w Gimnazjum im. Jana Pawła II. W spotkaniach brali udział przedstawiciele różnych instytucji publicznych i społecznych (w tym stowarzyszeń), mieszkańcy gminy, lokalni przedsiębiorcy oraz kreatorzy oferty turystycznej. Młode pokolenie reprezentowali uczniowie klas drugich żareckiego Gimnazjum.

Uczestnicy w podziale na cztery grupy pracowali nad planem strategicznym domen rozwoju strategicznego gminy – uzgodnionych na wcześniejszych spotkaniach warsztatowych. Wspólnie zastanawiano się na kierunkami i sposobami rozwoju dla każdej z domen (celami strategicznymi), a przede wszystkim zgłaszano pomysły i konkretne zadania.

Raport o stanie miasta i gminy Żarki - diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej oraz Analizy zasobów turystycznych Gminy Żarki są dostępne pod adresem: http://www.umigzarki.pl/aktualnosci/3626

 

20

MAJ

2016

1344

razy

czytano