poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Integracja Grupy Aktywnych Pań.

Strona główna » Aktualności » Integracja Grupy Aktywnych Pań.

wielkość tekstu:A | A | A

Grupa Aktywnych Pan i jej miłośnicy zorganizowali wyjazd integracyjny. Za cel podróży wybrano Kopalnię Guido w Zabrzu, która jest wyjątkowym zabytkiem techniki górniczej na skalę  europejską. Do Giudo zjechali prawdziwą klatką szybową /szolą/ na poziom 170 i 320 m. Na miejscu przekonali się, jak kiedyś wyglądała praca górników,  a jak wygląda obecnie. Po zwiedzeniu kopalni, już w promieniach słońca grupa podziwiała wspaniałe okazy roślin ogrodowych w Śląskim Parku Kultury i Wypoczynku. Warto zaznaczyć, iż aktywne panie  rozpoczęły działalność 5 marca 1999 roku i z roku na rok przybywa  uczestników chętnych do aktywnego spędzania wolnych chwil.

Grupa Aktywnych Pań jest nieformalna, ale regularnie co środy organizuje popołudnia z gimnastyką dla pań dojrzałych. Grupa ma charakter otwarty, jeśli ktoś ma ochotę może dołączyć. Wystarczy przyjść w środę do Zespołu Szkół im. T. Kościuszki przy ul. Myszkowskiej, godz. 18.00.

 

czytano: 612 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-30 13:07:38

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5