Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pora na zawód.

W dniu 10 maja br. odbył się organizowany co roku Dzień Otwarty naszej szkoły. Z tej okazji przybyło do nas ok. 100 uczniów klas trzecich gimnazjów z Żarek, Niegowy, Lgoty Górnej i Żarek Letnisko. Na tę okazję przygotowaliśmy stoiska prezentujące zawody w których kształcimy, pokazy uczniów, pyszny poczęstunek, konkursy z nagrodami.

Jedną z wielu atrakcji były pokazy gastronomiczne z wykonaniu zaproszonych szefów kuchni. Damian Domin przygotowywał małe przekąski "na jeden raz": Micro sałatkę z rostbefu z dodatkami oraz pieczonego dorsza owiniętego plastrami szynki włoskiej z prażonymi orzechami.
Drugie stanowisko gastronomiczne zajmował Piotr Klimek, który serwował przygotowane na wózku do flambirowania Flambirowane naleśniki w sosie pomarańczowym z owocami oraz Strogonowa.

Natomiast nasi uczniowie z instruktorem Justyną Szczepańską częstowali gości sorbetem truskawkowym i bardzo aromatycznym i zdrowym napojem z pietruszki, które przygotowywali za pomocą thermomixa - nowego sprzętu, który wzbogacił wyposażenie pracowni gastronomicznej. Było bardzo smacznie.

Na gimnazjalistów czekała otwarta pracownia fryzjerska. Uczennice z instruktorem Izabelą Nowak układały fryzury chętnym osobom.

W pracowni informatycznej gimnazjaliści poznali podstawy programowania robotów konstruowanych z klocków Lego Mindstorms. Informacji udzielali uczniowie uczestniczący w zajęciach pozalekcyjnych i prowadzący zajęcia Andrzej Nowak.

Goście zwiedzili poligon budowlany, na którym odbywały się konkursy przeprowadzone przez instruktora Antoniego Łowkisa z pomocą uczniów klasy I M.
Gimnazjaliści zobaczyli również naszą siłownię i salę tenisa stołowego. Pod okiem Tomasza Majora młodzież rywalizowała w konkursach sportowych. Zwycięzcom gratulujemy.

Dzień Otwarty był okazją do poznania naszej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2016/2017, bazy dydaktycznej, wyposażenia pracowni zajęć praktycznych, opinii naszych uczniów, ale również dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania młodzieży.
Podziękowania:
-Dziękujemy Damianowi Domin i Piotrowi Klimkowi za wspaniałe pokazy gastronomiczne i przygotowane pyszności,
-Dziękujemy uczniom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie i udział w realizacji Dnia Otwartego.

 

31

MAJ

2016

8306

razy

czytano