poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Iza Skabek w bibliotece.

Strona główna » Aktualności » Iza Skabek w bibliotece.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 24.05. w  Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa spotkania autorskie z Izą Skabek. Pani Iza jest doktorem nauk humanistycznych, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, mieszka w Myszkowie, pracuje w Liceum Ogólnokształcacym w Myszkowie. Bardzo chętnie spotyka się z młodymi czytelnikami, by poczytać swoje utwory. Pani Iza rozmawia ze swoimi słuchaczami o prawdzie, kłamstwie i fikcji oraz zachęca dzieci do czytania książek.
W 2013 r. wydała dwa debiutanckie tomiki wierszy dla dzieci „Na początku” i „Wierszykowo”. W kolejnych latach ukazały się opowiadania z serii „GabaGada” oraz „OloOlog”, dwa tomiki alfabetów pt. „Zooalfabet” i „Alfabet owocowo-warzywny”. Książeczki mają bardzo ładną szatę graficzną, każdy obrazek jest miły dla oko i przykuwa uwagę. Po spotkaniu dzieci mogły kupić książeczki z autografem autorki. Wszystkie książeczki Izy Skabek są dostępne w żareckiej bibliotece.

 

czytano: 706 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-02 13:34:19

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9