Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Złoty Krzyż Zasługi dla burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego.

Złoty Krzyż Zasługi dla burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego.

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Złoty Krzyż Zasługi dla burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego. Odznaczenie odebrało 18 samorządowców w kraju, w tym trzech z województwa śląskiego. Odznaczenie jest nadawane za zasługi dla Państwa i obywateli.

Uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odbyła się w Pałacu Prezydenckim w miniony wtorek (31.05.). Była to okazja do nadania odznaczeń państwowych przez Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W ramach spotkania z samorządowcami prezydent podkreślił, iż działalność samorządowa wymaga serca i zwrócił uwagę na konieczność zrównoważonego rozwoju całego kraju.

- Złoty Krzyż Zasługi to dla mnie bardzo ważne odznaczenie. Cieszę się, że praca samorządowa wykonywana przeze mnie w jurajskiej gminie jest dostrzegana w Pałacu Prezydenckim – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Warto dodać, iż Klemens Podlejski, burmistrz Żarek otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Odznaczenie przyznał i wręczył w dniu 28 maja 2012r. Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.


Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

 

07

CZE

2016

1450

razy

czytano