poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Piknik Rodzinny w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Piknik Rodzinny w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Meczem piłkarskim Ojcowie contra synowie o puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Żarkach Klemensa Podlejskiego  na stadionie sportowym przy lasku fabrycznym, rozpoczął się piknik rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Drużyny do gry  przygotowywały nauczycielki z przedszkola Iwona Wierzbicka i Katarzyna Niepiekło. Dzięki wspaniałej formie najmłodszych i dopingowi kibiców mecz zakończył się wygraną  synów. Ostateczny wynik 12:3. W imieniu Burmistrza medale, dyplomy i puchar, sportowcom wręczyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak.

Potem na scenie dzielnie prezentowało się prawie całe przedszkole. Część artystyczną rozpoczął nauczyciel  języka angielskiego w przedszkolu Piotr Zając  piosenką Jerzego Stuhra „Śpiewać każdy może” udowadniając, że na tej scenie mogą występować wszyscy, trzeba tylko chcieć. Nauczycielki, konferansjerki imprezy Agnieszka Kowacka, Żaneta Okraska i Marlena Pompa w piosence „Chłopak z gitarą byłby dla nie parą” przeniosły nas wszystkich w lata 70.  Następnie swój talent widzom ujawniły przedszkolaki z każdej grupy wiekowej i oddziału zerówkowego. Mogliśmy podziwiać wielkie umiejętności artystyczne laureatów   Konkursu Piosenki Współczesnej  dla przedszkolaków pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Laureaci konkursu tanecznego „Mini Dance Schow” w którym nasze przedszkolaki zdobyły w Domu Kultury w Poraju I i II miejsce i konkursu recytatorskiego. Odbył się także konkurs plastyczny dla dziecka i rodzica pod okiem Elżbiety Maszczyk i Teresy Ociepka, którego temat brzmiał „Wakacje z rodzicami ”. Następnie na scenie zagościły animatorki z programem interaktywnym „Piraci dzieciom”, które przez godzinę zabawiały małych i dużych. Imprezę zakończyło losowanie nagród - nagrodą główną był basen rodzinny, huśtawka,  pawilon ogrodowy, mp 3, mata do tańczenia i gra.  Uroczystość w lasku fabrycznym zgromadziła dużą widownię, zamówione słoneczko świeciło całą imprezę  a na twarzach dzieci gościł szeroki uśmiech.  Organizatorami tej uroczystości byli: Przedszkole Publiczne w Żarkach i Dom Kultury w Żarkach.
Składamy serdeczne podziękowania sponsorom i osobom które zaangażowały się w organizację pikniku: Burmistrzowi Miasta i Gminy w Żarkach, Międzypowiatowemu Bankowi  Spółdzielczemu w Myszkowie, Rodzicom przedszkolaków, Klubowi Sportowemu   „LKS Zieloni Żarki”, Panu Mateuszowi Gawrońskiemu (sędzia) i Pani Annie Cichoń  ( komentator sportowy).

 

czytano: 810 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-13 11:12:29

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6