Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dzień Dziecka w gminie Żarki.

Dzień Dziecka w gminie Żarki.

W dniu 1 czerwca 2008 r. w lasku przy ul. Steinkellera odbyły się uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Dziecka, przygotowane przez Dom Kultury i Przedszkole w Żarkach. Świętowanie rozpoczął występ zespołu tanecznego z Gimnazjum w Żarkach „Sweet Devils”, po którym w krainę bajki „O Plastusiu, co zabłądził w borze” przeniósł dzieci teatr Skrzat. Potem na scenę wkroczyły przedszkolaki, które wraz z wychowawczyniami śpiewały, tańczyły i bawiły całą publiczność w lasku. W międzyczasie panie przedszkolanki przeprowadziły wiele konkursów i zabaw, min. konkurs plastyczny „Wiosenna Łąka”, zawody sportowe i sprawnościowe dla dzieci i rodziców.
W trakcie imprezy rozegrane zostały zawody między świetlicami z  terenu gminy Żarki o Certyfikat Najlepszej Świetlicy w Gminie  Żarki. Dzieci ze świetlic rywalizowały w następujących kategoriach: taniec, wykonanie piosenki, skecz lub kabaret, praca plastyczna „Jura w moich oczach”.
 - Wszystkie występy dzieci ze świetlic bardzo nam się podobały, zachwyciły nas pomysłowość i oryginalność w doborze repertuaru. Podopieczni świetlic włożyli dużo serca w przygotowanie  i występ w trakcie rywalizacji. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden - mówi Magdalena Brzegowska, dyrektor MGOK w Żarkach.

Wygrała reprezentacje świetlicy z Przybynowa, drugie miejsce zajęły dzieci z Jaworznika, a trzecie miejsce wywalczyła grupa z Wysoki Lelowskiej. Wszystkie dzieci, które brały udział w zawodach pojadą na wycieczkę w czasie wakacji, a  „Certyfikat dla najlepszej świetlicy w gminie Żarki” wręczony zostanie w trakcie tegorocznych Dni Żarek.
Imprezie towarzyszyła dobra pogoda, dzieci mogły przewieźć się powozem konnym i ozdobić sobie twarz bajecznym makijażem. Niewątpliwą atrakcją były prowadzące uroczystość: Dobre Wróżki i Zła Czarownica.

Niewątpliwą atrakcją była także niespodzianka przygotowana przez księdza proboszcza Jana Wajsa w Żarkach. Pomsty każde dziecko otrzymało balon, a następnie balony zostały wypuszczone w przestrzeń. Nad miasteczkiem powstał barwny balonowy obraz kolorów.


(przygotowanie: Magdalena Brzegowska, KatarzynaKulińska-Pluta, fot, archiwum MGOK)

04

CZE

2008

1707

razy

czytano