Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Otwarcie boiska sportowego w Jaworzniku.

Otwarcie boiska sportowego w Jaworzniku.

Drugi czerwca w Szkole Podstawowej w Jaworzniku minął pod znakiem rozgrywek sportowych połączonych otwarciem boiska sportowego.

Na Dzień Sportu na zmagania sportowe przyjechali z Zawady uczniowie pod opieką nauczycieli.
Na początku młodzież rozegrała mecz piłki siatkowej. 2: 0 w setach zwyciężyła drużyna z Jaworznika w składzie: Patrycja Nowakowska, Kamil Dworak, Łukasz Skorek, Klaudia Męcik, Sylwester Kotyniak, Paweł Pryka. Dzielnie przeciwstawiała im się drużyna z Zawady, w której grali: Dawid Pala, Wojtek Gaciek, Adrianna Śmigla, Monika Stępień, Kamil Kozik, Robert Broniszewski. Potem na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie, na którym uczniowie mogli poznać historię niektórych dyscyplin sportowych jak koszykówka czy siatkówka.

    Kolejnym ważnym elementem czerwcowej uroczystości było otwarcie boiska szkolnego, którego dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, gminny koordynator oświaty Jakub Grabowski, sołtys Mariusz Widera, dyrektor szkoły w Zawadzie Anna Wyporska i dyrektor szkoły w Jaworzniku Jadwiga Podlejska. Następnie boisko poświęcił  ks. proboszcz Marek Pacyna. Zaraz też uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej. W drużynie gości grali: Kamil Kozik, Daniel Bareła, Robert Broniszewski, Daniel Madejski, Kamil Kubara, Kamil Gradzik,Wojtek Gaciek, Dawid Pala. Drużyna gospodarzy składała się z Kamila Dworaka, Łukasza Skorka, Sylwka Kotyniaka, Maćka Rzońcy, Patrycji Nowakowskiej, Agnieszki Mygi, Klaudii Męcik, Pawła Pryki i Dawida Stępnia. Drużyna jaworznicka uczciła swoje nowe boisko zwycięstwem. Najlepszymi strzelcami okazali się Łukasz Skorek i Kamil Dworak, którzy wbili po pięć goli.
    Obie drużyny dostały za rozgrywki piłkarskie puchary ufundowane przez sołtysa z Jaworznika. Puchar dla najlepszego piłkarza trafił w ręce Łukasza Skorka, a najlepszym bramkarzem został Maciek Rzońca, który również otrzymał puchar.
    Uczniowie zmagali się jeszcze w innych konkurencjach jak: przeciąganie liny, skoki przez skakankę. Cały program sportowy zorganizowali nauczyciele: Anna Sędzielewska i Wiesław Kulczak.
    Dla dzieci przygotowano również dzięki staraniom sołtysa oraz pomocy sponsorów i hurtowni “Jurajska” poczęstunek. Oczywiście do  zaplecza kulinarnego przyczynili się też rodzice.  Były i ciasta, i kiełbaski... A ponieważ dzień wcześniej był Dzień Dziecka, żadne z dzieci nie odeszło do domu bez upominku.

Piękna pogoda i duch bojowy zawodników oraz kibiców sprawiły, że Dzień Sportu można zaliczyć do naprawdę udanych. Patrząc na młodych piłkarzy i siatkarzy można mieć nadzieję, iż na przyszłe igrzyska olimpijskie Polsce nie zabraknie dobrych zawodników.


(przygotowanie: Iwona de Pytno Flaczkiewicz, zdjęcia: archiwum szkoły i Jakub Grabowski)

Plany zagospodarowania przestrzennego w gminie Żarki.

04

CZE

2008

1684

razy

czytano