Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Bezpłatna pomoc prawna w Gminie Żarki

Bezpłatna pomoc prawna w Gminie Żarki

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. W Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach jest świadczona darmowa pomoc prawna. Gmina Żarki na podstawie porozumienia ze Starostwem Powiatowym w Myszkowie udostępnia pomieszczenia, a specjaliści są opłacani z budżetu starostwa.
 

Z nieodpłatnej pomocy prawnej zgodnie z ustawą mogą korzystać:
•    młodzież do 26. roku życia,
•    osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
•    seniorzy po ukończeniu 65 lat,
•    osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,
•    kombatanci,
•    weterani,
•    zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Punkt w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach będzie czynny w poniedziałki w godz. 9.00-13.00, wtorki godz. 12.00-16.00, środy 9.00 – 13.00.

Prowadzenie punktu powierzono organizacji pozarządowej - Fundacja Studencka „Młodzi – Młodym" z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bór 116, porad udziela radca prawny.

Dostęp do porad jest możliwy za sprawą ogólnopolskiego systemu. Dzięki współpracy rządu, samorządów i organizacji pozarządowych już od  stycznia 2016 r. na terenie całego kraju powstanie ponad 1500 punktów, w których profesjonaliści będą świadczyć pomoc prawną. Ogólnopolski system zagwarantuje nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zniweluje zbyt często występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej

Więcej na temat systemu pod adresem:
https://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/darmowa-pomoc-prawna/

 

14

LIP

2016

2710

razy

czytano