poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Bezpłatna pomoc prawna w Gminie Żarki

Strona główna » Aktualności » Bezpłatna pomoc prawna w Gminie Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. W Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach jest świadczona darmowa pomoc prawna. Gmina Żarki na podstawie porozumienia ze Starostwem Powiatowym w Myszkowie udostępnia pomieszczenia, a specjaliści są opłacani z budżetu starostwa.
 

Z nieodpłatnej pomocy prawnej zgodnie z ustawą mogą korzystać:
•    młodzież do 26. roku życia,
•    osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
•    seniorzy po ukończeniu 65 lat,
•    osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,
•    kombatanci,
•    weterani,
•    zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Punkt w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach będzie czynny w poniedziałki w godz. 9.00-13.00, wtorki godz. 12.00-16.00, środy 9.00 – 13.00.

Prowadzenie punktu powierzono organizacji pozarządowej - Fundacja Studencka „Młodzi – Młodym" z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bór 116, porad udziela radca prawny.

Dostęp do porad jest możliwy za sprawą ogólnopolskiego systemu. Dzięki współpracy rządu, samorządów i organizacji pozarządowych już od  stycznia 2016 r. na terenie całego kraju powstanie ponad 1500 punktów, w których profesjonaliści będą świadczyć pomoc prawną. Ogólnopolski system zagwarantuje nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zniweluje zbyt często występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej

Więcej na temat systemu pod adresem:
https://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/darmowa-pomoc-prawna/

 

czytano: 1816 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-07-14 11:30:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7