poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 13 sierpnia

Strona główna » Aktualności » Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 13 sierpnia

wielkość tekstu:A | A | A

Zapraszamy na trzeci w tym roku  Kupiecki Sąsiek. Na Targowisku w Żarkach w dniu 13 sierpnia 2016 r.  otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku. Zakupy naszym gościom będzie umilać Kapela Ani - Ani z Żarek. Odwiedzający stodołę będą mogli się zaopatrzyć min. w prawdziwy chleb na zakwasie, chleb tatarczuch, chleb orkiszowy, lizaki i słodycze.  Nie zabraknie również rękodzieła wykonywanego na naszym terenie: koronek, produktów z filcu, kartek wykonanych haftem krzyżykowym, artykułów dekoracyjnych z wikliny, szkła i Aniołków Jurajskich. Na wrotach stodoły swoje obrazy zaprezentuje pani Wiesława Gryzik.
Dla naszych najmłodszych przygotujemy  warsztaty pt.
 „Nie święci garnki lepią... ale dzieci w Kupieckim Sąsieku”.
Tym razem Pracownia Plastyczna An-artem zaprasza najmłodszych na WARSZTATY CERAMIKI do sąsieku, gdzie będą lepić jurajskie dzwoneczki. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone. Oczywiście nie zabraknie, tak lubianych przez dzieci warsztatów: "Sokiem malowane". Przygotujemy dwa stanowiska, przy których dzieci będą malować słodkie obrazy. Zajęcia plastyczne poprowadzi Anna Rylowska-Pyrek.

... a od września Pracownia Plastyczna An-artem zaprasza na "Spotkania z kulturą i plastyką" do Domu Kultury w Żarkach. Od nowego roku szkolnego powstaną dwie grupy wiekowe. Szczegóły pod pod numerem 662 311 527; mail: pracowniaplastyczna@elementarz.edu.pl


Organizatorem Kupieckiego Sąsieku jest Dom Kultury i Gmina Żarki.

 

czytano: 708 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-08-09 10:23:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8