Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nagroda dla pszczelarza

Nagroda dla pszczelarza

Stanisław Kasparek z Żarek został odznaczony nagrodą Burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego za działalność. Wręczenie odbyło się w trakcie Dożynek Powiatowych w minioną niedzielę ( 28.08.) w Niegowie. Na scenie zaprezentowały się również zespoły Lira, Wysoczanki,  Carmen, Kłos i Ostrówiolinki.

Stanisław Kasparek to mieszkaniec Żarek,  pszczelarz i prezes Koła Pszczelarzy w Żarkach od ponad 20 lat. Pasieka Stanisława Kasparka składa się z 22 rodzin pszczelich. Specjalnością jest miód wielokwiatowy, o czym decyduje m.in. położenie gospodarstwa na obrzeżach jurajskiego miasteczka Żarki.

- Bez pszczół i pszczelarzy nie byłoby rolnictwa, dlatego nagroda w tym roku powędrowała do rąk zasłużonego pszczelarza – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Stanisław Kasparek był jednym z założycieli Koła Pszczelarzy w Żarkach w połowie lat 80. XX w. Koło liczy obecnie 31 osób, ma charakter otwarty i ponadgminny.  Wśród zrzeszonych pszczelarzy znajdują się osoby z nie tylko z Gminy Żarki, ale i z Myszkowa, Włodowic, czy Irządz. Pszczelarze w Żarkach spotykają się w każdą drugą niedzielę miesiąca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. Żareckie koło jest zrzeszone ze Śląskim Związkiem  Pszczelarskim.

 

30

SIE

2016

1721

razy

czytano