Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wakacyjne remonty w szkołach.

Wakacyjne remonty w szkołach.

Czas wakacji jest okazją do remontów. Oto podsumowanie, jakie prace zostały wykonane w poszczególnych placówkach na terenie Gminy Żarki. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku pomalowano szatnie dla chłopców i dziewczynek przy sali gimnastycznej, wymieniono lampy, przewieszono rzutnik oraz pomalowano salę matematyczną, została nadspawana i przykręcona do sufitu na górnym korytarzu kolejna część  między  biegami schodów, przez co nastąpiło całkowite zamknięcie otwartej przestrzeni, pomalowano lamperie na korytarzach. W najbliższym czasie będzie jeszcze malowana ściana w salce Radosnej Szkoły.

W Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach pomalowano szatnię szkolną oraz wykonano remont pomieszczenia dla pracowników obsługi.

Przedszkole Publiczne w Żarkach postawiło na remont sali na parterze dla starszej grupy. Zostały zerwane płyty ze ścian, wykonano gipsówkę i pomalowano salę. Ponadto wymieniono parapety, wykonano gipsówkę i pomalowano ściany w pomieszczeniu kuchennym.

- Warto dodać, iż urządzono dwie  sale w Szkole Podstawowej w Żarkach na przyjęcie  dwóch grup przedszkolaków – informuje Jakub Grabowski, dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół w Żarkach.

Remonty nie ominęły Szkoły Podstawowej w Zawadzie. I tu wykonano gruntowny remont sali gimnastycznej (malowanie ścian, nakładka tynkowo-gipsowa na sufit, malowanie krat zabezpieczających okna, remont szatni przy sali gimnastycznej) oraz zamontowano jeden układ pomiarowy we wszystkich pomieszczeniach szkoły (likwidacja trzech z istniejących czterech liczników). Wśród prac koniecznie trzeba wymienić: gruntowny remont łazienki w świetlicy środowiskowej oraz malowanie świetlicy.

W Szkole Podstawowej w Przybynowie: przeprowadzono generalny remont pomieszczeń przeznaczonych dla oddziału przedszkolnego. Zdemontowano starą oraz wykonano nową ścianą wejściową i zainstalowano nowe drzwi. W jednej sali ostały pomalowane ściany, w drugiej- odnowiono lamperię  i naklejono taśmy dekoracyjne do tapety. We wszystkich pomieszczeniach przedszkola zamontowano nowe listwy podłogowe. Wykonany został generalny remont korytarzy przedszkolnych, mianowicie wyrównanie ścian i pomalowano je,  zerwano stare podłogi, a następnie je wyrównano i założono wykładzinę termozgrzewalną PCV, tzw. przemysłową. Wyburzono niektóre części ścianek, poszerzono przejścia między poszczególnymi korytarzykami oraz powiększono otwory drzwiowe i zamontowano nowe drzwi ( 4 sztuki). Doposażono szatnię przedszkolaków o dodatkowe szafki na ubrania. Wymienione zostały karnisze i firany. Do obu sal zakupiono nowe mebelki: szafki, półeczki, regały, tablicę magnetyczną, biurko, biblioteczkę, a dodatkowo do jednej:  stoliczki, krzesełka i dywan.
Ponadto w kuchni został wymieniony bojler elektryczny.

 

02

WRZ

2016

1225

razy

czytano