Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Śląskie Słoneczniki 2016 rozdane!

Śląskie Słoneczniki 2016 rozdane!

Wojewódzki finał konkursu Słoneczniki 2016 na najlepszą inicjatywę dla dzieci zakończył się sukcesem Starego Młyna w Żarkach. Statuetka Złotego Słonecznika trafiła do Muzeum Dawnych Rzemiosł. Tylko w jednej kategorii werdykt jury i rodziców był ten sam. Gala finałowa konkursu Słoneczniki 2016 obfitował w niespodzianki. Wśród triumfatorów nie zabrakło dużych instytucji, jak i małych gmin, w tym Gminy Żarki.

Konkurs Słoneczniki 2016 wyłania najlepsze inicjatywy dla dzieci w Polsce. W tym roku po raz pierwszy była organizowana śląska edycja konkursu.  Na  Śląsku w kategorii logika wygrała oferta: Edukacja przez zabawę. Interaktywne wystawy w Starym Młynie w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. W kategorii rywalizowało 9 podmiotów, w tym m.in. Dziecięcy Uniwersytet Cieszyński przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Dziecięcy Uniwersytet Ekonomiczny przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Pałac Młodzieży w Katowicach, Planetarium Śląskie w Chorzowie, Akademia Małego Odkrywcy z Będzina, czy Pałac Kultury w Dąbrowie Górniczej.

- Otrzymaliśmy w tym konkursie najwyższy laur w głosowaniu od rodziców i w głosowaniu od jury – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Statuetkę w imieniu władz samorządowych odebrała Katarzyna Kulińska-Pluta z Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach. Gala finałowa odbyła się w sosnowieckiej Muzie w minioną sobotę (10.09.). Konkurs jest organizowany przez Portal CzasDzieci.pl, który ma charakter informacyjno-rozrywkowy. Jest skierowany do rodziców, dzieci oraz wszystkich związanych z branżą dziecięcą. Konkurs ma docenić i nagrodzić organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką.

W konkursie liczyło się tylko jedno: zadowolenie najmłodszych! Jakość oferty kulturalnej oceniali zarówno rodzice, przyznając swoją nagrodę, jak i jury. Oto wyniki!
Kategoria język:
Werdykt Rodziców: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu za „Literackie lato grozy na wesoło”
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Kino Amok w Gliwicach za „Dziecięcy Salonik Filmowy”.

Kategoria logika
Werdykt Rodziców: Muzeum Dawnych Rzemiosł. Stary Młyn w Żarkach. Edukacja przez zabawę. Interaktywne wystawy w Starym Młynie
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Muzeum Dawnych Rzemiosł. Stary Młyn w Żarkach. Edukacja przez zabawę. Interaktywne wystawy w Starym Młynie
 

Kategoria Sztuki Wizualne:
Werdykt Rodziców: O!PA Dąbrowa Górnicza za „Cuda na kiju”
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Fundacja Nowy Nikiszowiec za „Archikids”

Kategoria Muzyka:
Werdykt Rodziców:  Studio Artystyczne Maciej z Zabrza za „Drużynę Niewidzialnej Ósemki”
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i NOSPR za „ Reksio symfonicznie. Koncert multimedialny dla dzieci”

Kategoria ruch:
Werdykt Rodziców: Harpagan Sosnowiec za „Bieg smyka”
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Muzeum Górnośląskie Bytom za „Śląska demonologia dla odważnych – rodzinna gra miejska”

Kategoria przyroda:
Werdykt Rodziców: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu za konkurs „Zagrożeni ulubieńcy"
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika:  Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie za „Owady dla odważnych”.

Poniżej można znaleźć pełną listę tegorocznych nominacji we wszystkich kategoriach
http://sloneczniki.czasdzieci.pl/aktualnosci/id,88-wszystkie_inicjatywy_nominowane.html
 
fot: Anna Szymańska, Gala rozdania nagród w konkursie Słoneczniki 2016

 

12

WRZ

2016

1988

razy

czytano