Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Internetowa wioska w Jaworzniku – otwarcie 12 czerwca.

Internetowa wioska w Jaworzniku – otwarcie 12 czerwca.

W dniu 12 czerwca o godz.17.00 odbędzie się oficjalne otwarcie dostępnego centrum w ramach projektu o nazwie „Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich”.
- Lokalizacja tworzonych centrów została udostępniona przez struktury Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym przypadku w remizie OSP - mówi Ireneusz Hajdas gminny komendant straży pożarnej w Żarkach.

W ramach projektu sala o powierzchni 60 metrów kwadratowych w remizie strażackiej w Jaworzniku została wyposażona w sześć komputerów, wielofunkcyjne urządzenie wraz z drukarką, rzutnik multimedialny i ekran, szybkie łącze internetowe, instalację alarmową, sieciową i zasilającą. Ponadto centrum zabezpieczono w oprogramowanie oraz biblioteczkę multimedialną (pakiet komputerowych programów edukacyjnych: encyklopedie, słowniki, atlasy itp.).

Remont sali wykonali społecznie strażacy z OSP w Jaworzniku.
- Z pakietu oferowanych w każdym Centrum usług może skorzystać każda osoba zamieszkująca tereny wiejskie, zainteresowana zdobywaniem i uzupełnianiem swojej wiedzy – informują Mariusz Widera oraz Andrzej Hajdas pracujący w centrum w Jaworzniku.

Głównym założeniem projektu jest wsparcie wiejskich społeczności lokalnych poprzez zwiększanie dostępu do edukacji oraz promowanie na terenach wiejskich idei kształcenia przez całe życie. Z usług uruchomionych Centrów Kształcenia będzie mogła korzystać każda osoba zamieszkująca teren wiejski, zainteresowana uzupełnianiem i poszerzaniem swojej wiedzy, podnoszeniem swoich kompetencji czy zdobywaniem nowych kwalifikacji.

Centrum Kształcenia na odległość jest placówką o charakterze oświatowym, zapewniającą możliwość ustawicznego kształcenia w formie on-line celem uzupełnienia lub podwyższenia poziomu wiedzy i kwalifikacji.

Zgodnie z założeniami, finansowanie utrzymania wszystkich Centrów Kształcenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego jest zapewnione do końca września 2008 r. Po tym okresie Centra Kształcenia zostaną przejęte wraz z całym wyposażeniem przez instytucje lokalne, w tym wypadku gminę Żarki i utrzymane przez kolejne 5 lat.

Centrum w Jaworzniku jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00,
natomiast  w soboty i niedziele w godz. 12.00-22.00.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

11

CZE

2008

1141

razy

czytano